Były trener Cristiano Ronaldo szkolił trenerów PSS

Trenerzy Polish Soccer Skills mieli sesję szkoleniową z Mickiem Cleggiem, wieloletnim trenerem przygotowania motorycznego Manchesteru United, który trenował takie gwiazdy jak Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney, Paul Scholes, Roy Keane, Ryan Giggs czy David Beckham.

W miniony weekend w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbył się zjazd kadry Polish Soccer Skills. Przez dwa dni blisko 200 osób - trenerów, opiekunów, psychologów i nauczycieli - uczestniczyło w szkoleniach i warsztatach przygotowujących do obozów letnich. 

Mick Clegg przyjechał do Polski specjalnie na szkolenie trenerów Polish Soccer Skills, zaprezentował swoją metodę treningu Seed of Speed, która 
poświęcona jest szybkości - czyli czasie reakcji piłkarza na boisku wynikającym z połączenia koordynacji i zwinności z umiejętnościami technicznymi.

Metoda, którą Mick stosował między innymi w prowadzeniu Cristiano Ronaldo od momentu podpisania kontraktu w Manchesterze United do uzyskania tytułu piłkarza roku FIFA, opiera się na kilku zasadach: każdy trening musi odbywać się wokół danej umiejętności, postęp buduje się systematycznie i stopniowo (poprzez przełamywanie kluczowych umiejętności oraz poprzez zwiększanie progów), po opanowaniu danej umiejętności, łączenie ćwiczeń w sposób złożony, aby przekroczyć granicę wydajności zawodnika.

Szkolenie dla trenerów poprowadził również Antonio Barea - trener UEFA Pro, współpracujący z klubami Primera Division. Antonio, który w Hiszpańskim Związku Piłki Nożnej jest edukatorem trenerów, specjalizuje się w analizie gry i ocenie rozwoju potencjału zawodnika. Na kursie licencyjnym Polish Soccer Skills przedstawił praktyczne założenia analizy gry i postępów w rozwoju młodego zawodnika. 

Zobacz galerię zdjęć >>