System Soccer Skills PRO to nie tylko z profesjonalne szkolenie piłkarskie dla dzieci i młodzieży, ale też z zmiana profilu zawodnika. Jeszcze kilka lat temu trenerzy jako utalentowanego traktowali zawodnika szybciej dojrzewającego niż rówieśnicy. Kadry wojewódzkie i najmłodsze roczniki kadr młodzieżowych stanowili najwięksi, czyli wyrośnięci i silnie zbudowani piłkarze. Takie podejście skutkowało tym, że po kilku latach zawodnicy „niezauważeni" przez trenerów doganiali tych wyróżnionych i proces selekcji rozpoczynał się od nowa.

Zdjęcie lub film

W Polish Soccer Skills przygotowaliśmy proces selekcji oparty o umiejętności piłkarskie, a nie "nos" trenerski czy rozwój fizyczny zawodnika. Kierowaliśmy się doświadczeniami w tym zakresie z Hiszpanii, Holandii czy Niemiec. W tych krajach wiele lat temu zdecydowano się na zmianę modelu rozpoznawania talentów piłkarskich – przestały się liczyć wzrost i siła, a  szukano szybkości, bystrości i kreatywności.

Po kilku latach analiz i testów wypracowaliśmy własny model selekcji utalentowanych piłkarzy - Potencjometr Soccer Skills PRO. Wszyscy zawodnicy przyjeżdżający na obozy Polish Soccer Skills przechodzą testy techniczne i sprawności ogólnej - na podstawie ich wyników określamy w specjalnej skali potencjał piłkarski. Testy powtarzane każdego roku pokazują progres w wynikach i tym samym rozwój talentu.

Potencjometr to narzędzie oparte na algorytmach i bazie ponad 60.000 wyników testów umiejętności zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Dzięki temu możliwe jest zidentyfikowanie czy dany zawodnik jest powyżej średniej, czy nad jakimi umiejętnościami powinien jeszcze pracować.

Dziś możemy się pochwalić skutecznością Potencjometru Soccer Skills PRO - zawodnicy, którzy wyróżnili się w testach dziś grają we wszystkich reprezentacjach młodzieżowych, a nawet w pierwszej Reprezentacji Narodowej. Przykładem jest Karol Linetty, Kamil Jóźwiak, Jakub Kiwior, czy Kamil Pestka.

 

Zdjęcie lub film