System Soccer Skills PRO to nie tylko z profesjonalne szkolenie piłkarskie dla dzieci i młodzieży, ale też z zmiana profilu zawodnika. Jeszcze kilka lat temu trenerzy jako utalentowanego traktowali zawodnika szybciej dojrzewającego niż rówieśnicy. Kadry wojewódzkie i najmłodsze roczniki kadr młodzieżowych stanowili najwięksi, czyli wyrośnięci i silnie zbudowani piłkarze. Takie podejście skutkowało tym, że po kilku latach zawodnicy „niezauważeni" przez trenerów doganiali tych wyróżnionych i proces selekcji rozpoczynał się od nowa.

Zdjęcie lub film

W systemie Soccer Skills PRO przygotowaliśmy proces selekcji oparty o umiejętności piłkarskie, a nie "nos" trenerski czy rozwój fizyczny zawodnika. Kierowaliśmy się doświadczeniami w tym zakresie z Hiszpanii, Holandii czy Niemiec. W tych krajach wiele lat temu zdecydowano się na zmianę modelu rozpoznawania talentów piłkarskich – przestały się liczyć wzrost i siła, a  szukano szybkości, bystrości i kreatywności.

Po kilku latach analiz i testów wypracowaliśmy własny model selekcji utalentowanych piłkarzy - Potencjometr Soccer Skills PRO. Wszyscy zawodnicy przechodzą testy techniczne i sprawności ogólnej - na podstawie ich wyników określamy w specjalnej skali potencjał piłkarski. Testy powtarzane każdego roku pokazują progres w wynikach i tym samym rozwój talentu.

Dziś możemy się pochwalić skutecznością Potencjometru Soccer Skills PRO - zwycięzca testów Polish Soccer Skills z 2011 Karol Linetty w styczniu 2014 roku zadebiutował w Reprezentacji Narodowej, a inni zawodnicy, którzy wyróżniali się w badaniach uzyskują powołania do kadr wojewódzkich czy młodzieżowych. 

Zdjęcie lub film