Patronat honorowy Polskiego Związku Piłki Nożnej

15 lat działalności, 5.000 dzieci na obozach piłkarskich każdego roku, darmowe zajęcia na lekcjach WFu w wybranych szkołach, baza ponad 50.000 wyników testów umiejętności dzieci i młodzieży oraz sukcesy sportowe piłkarzy, którzy wyróżnili się w testach to wizytówka Fundacji Polish Soccer Skills.

Podczas obozów organizowanych przez fundację realizowany jest indywidualny trening techniki piłkarskiej w grupach 1 trener – 4 zawodników, trening motoryczny, trening mentalny z psychologiem sportu oraz gry i obserwacje z zagranicznymi trenerami z europejskich akademii. Najważniejszym punktem programu są testy umiejętności, wszystkich uczestników obozu i na tej podstawie selekcja najbardziej utalentowanych zawodników i zawodniczek do Reprezentacji Polish Soccer Skills.

Dodatkowo od kilku lat Fundacja Polish Soccer Skills realizuje projekt społeczny „Ze szkoły do Reprezentacji”, który polega na darmowym szkoleniu nauczycieli WFu, realizowaniu treningów motoryczno-piłkarskich na lekcjach WFu w wymiarze 1 godziny tygodniowo oraz przeprowadzaniu testów umiejętności wśród uczniów i selekcji dziewczynek i chłopców z największym potencjałem piłkarskim. Zwycięzcy testów w nagrodę mają ufundowany przez fundację obóz Polish Soccer Skills, podczas którego biorą udział w rywalizacji o powołanie do Reprezentacji PSS.

Reprezentacja Polish Soccer Skills to około 5% najbardziej uzdolnionych zawodniczek i zawodników spośród uczestników obozów i lekcji WFu w szkołach biorących udział w projekcie „Ze szkoły do Reprezentacji”. W ramach programu reprezentacji mają oni organizowany uroczysty event na jednym z najważniejszych stadionów piłkarskich w Polsce, zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie oraz wyjazdy na sparingi z najlepszymi europejskimi akademiami takimi jak Bayern Monachium, Arsenal, Sporting, czy Juventus.

Te same testy, które decydują o powołaniu do Reprezentacji PSS w przeszłości przechodzili zawodnicy, którzy dziś grają w profesjonalnej piłce – mówi Ewelina Stępień-Kunik, prezes Fundacji Polish Soccer Skills – są wśród nich m.in. Michał Skóraś, Karol Linetty, Kamil Jóźwiak, Jakub Kiwior i wielu, wielu innych zawodników z polskich i zagranicznych lig – oni już jako nastolatkowie wyróżniali się w naszych testach.

Kluczowym momentem wszystkich działań jest coroczny event na jednym z najważniejszych stadionów piłkarskich w Polsce, na który zapraszani są najbardziej uzdolnieni zawodnicy i zawodniczki, którzy tworzą 12 Reprezentacji PSS od U9 do U19 w tym dwie żeńskie.

Polski Związek Piłki Nożnej od wielu lat przyglądał się działaniom Fundacji Polish Soccer Skills, które wpisują się w strategię aktywizacji piłkarskiej dzieci i młodzieży i selekcji utalentowanych zawodników i zawodniczek. – mówi Marcin Dorna, dyrektor sportowy PZPN – Profesjonalizacja systemu szkolenia i stosowane metody sprawdzania potencjału piłkarskiego u najmłodszych graczy, przysłużą się całej społeczności piłkarskiej w przyszłości – dodaje.

W ramach współpracy Fundacji Polish Soccer Skills i Polskiego Związku Piłki Nożnej m.in. inauguracja nowego sezonu Reprezentacji PSS i zakończenie sezonu projektu „Ze szkoły do Reprezentacji” odbędzie się na murawie Stadionu PGE Narodowy jesienią – dzień po meczu Reprezentacji Polski. Na evencie, podczas którego odbędą się treningi, zaprzysiężenie i rywalizacja o sprzęt sportowy dla szkół, pojawi się również skaut z PZPN, który będzie przyglądał się młodym piłkarzom i piłkarkom pod kątem młodzieżowych reprezentacji Polski.

Dziękujemy za zaufanie :)