Czy moje dziecko ma talent piłkarski?

Takie pytanie zadaje sobie każdy rodzic młodego piłkarza. Dziecko kocha piłkę, więc rodzic zapisuje je na treningi do klubu. Ale czy dojeżdżanie na treningi kilka razy w tygodniu ma sens? Czy to tylko dobra zabawa, czy może faktycznie dziecko jest utalentowane? Jak sprawdzić potencjał swojego dziecka i ukształtować nastawienie rodziców do pasji dziecka?

Każda aktywność fizyczna dziecka ma sens, a jeżeli jeszcze piłka nożna sprawia dziecku frajdę to nie jest wielkim odkryciem, że warto inwestować czas i pieniądze na rozwój pasji piłkarskiej swojej pociechy. Aktywność fizyczna nie tylko pozwala utrzymać dobrą kondycję, prawidłową masę ciała, ale również zapobiega występowaniu wielu chorób, poprawia sprawność umysłową, wpływa na umiejętność radzenia sobie ze stresem, uczy odpowiedzialności i systematyczności, a w przypadku piłki nożnej dodatkowo czy współpracy w grupie, czy podejmowania właściwych decyzji. Dziecko uprawiające sport jest mniej narażone na złe czynniki współczesnego świata takie jak nadmierne używanie gier komputerowych, wszelkiego rodzaju używki czy agresję.

 

Kiedy już nie ma wątpliwości, że dziecko chce trenować piłkę, każdy rodzic chciałby być świadomy potencjału piłkarskiego swojego dziecka, aby właściwie kierować jego rozwojem.

 

Aby móc naukowo ocenić potencjał piłkarski zawodników, przy współpracy ekspertów z Polski, Hiszpanii i Niemiec powstał potencjometr piłkarski Soccer Skills PRO ID. Na czym to polega i jak sprawdzić się w potencjometrze?

 

Od 10 lat organizowane są obozy piłkarskie Polish Soccer Skills podczas których oprócz kompleksowego treningu zawodnicy przechodzą specjalistyczne testy piłkarskie oceniające poziom umiejętności w 8 aspektach. Wyniki testów analizowane są na podstawie odpowiednich algorytmów i porównywane są z bazą ponad 50.000 wyników dając obraz, gdzie znajduje się dany zawodnik na tle swoich rówieśników.

 

Spośród wszystkich uczestników obozów Polish Soccer Skills, każdego roku wybierani są najbardziej utalentowani zawodnicy, którzy w nagrodę wyjeżdżają na darmowe treningi do najlepszych europejskich klubów i otrzymują powołania do Reprezentacji PSS. W ramach specjalnego programu opieki i promocji Reprezentanci między innymi grają z europejskimi drużynami takimi jak Bayern Monachium, czy Juventus.

 

W potencjometrze Polish Soccer Skills zostały odkryte takie talenty jak Karol Linetty i ponad 300 innych zawodników, którzy grają dziś w profesjonalnych klubach i w młodzieżowych reprezentacjach krajowych lub regionalnych.

 

Najbliższe testy umiejętności i ocena poprzez potencjometr piłkarski będzie możliwa podczas obozów zimowych Polish Soccer Skills organizowanych w ferie w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Więcej informacji o obozach i potencjometrze na www.soccerskills.pl

 

Więcej informacji: Anna Turlińska, tel. 690 473 434, anna.turlinska@soccerskills.pl