Doda odwiedziła młodych piłkarzy

Dzieci trenujące w Soccer Skills były specjalnymi gośćmi festynu zorganizowanego z okazji Dni Barlinka. Główną atrakcją był występ Dody. Popularna artystka znalazła chwilę czasu aby spotkać się z najmłodszymi piłkarzami.

Dzieci trenujące w Soccer Skills były specjalnymi gośćmi festynu zorganizowanego z okazji Dni Barlinka. Główną atrakcją był występ Dody. Popularna artystka znalazła chwilę czasu aby spotkać się z najmłodszymi piłkarzami. Krótka rozmowa, autografy oraz.. wspólne zdjęcie z wokalistką były dla dzieci niezapomnianym przeżyciem.

Jednak esencją Soccer Skills jest trening i podnoszenie swoich piłkarskich umiejętności. Pierwszego dnia piłkarze przeszli testy wstępne, po podstawie których zostali zakwalifikowani do czteroosobowych grup, pod względem umiejętności, wzrostu, wieku. W ciągu dwóch tygodni młodzi futboliści mają zaplanowane aż. 60 godzin treningu techniki, dryblingu, koordynacji i panowania nad piłką! Dodatkowo wezmą udział w treningach lekkoatletycznych i sesjach z psychologiem sportowym.

Po przeżyciach związanych ze spotkaniem najpopularniejszej w Polsce wokalistki trzeba było wrócić do ośrodka treningowego.

"Przez większość czasu szkolone są umiejętności techniczne, ale głównie przez zabawę. Dziećmi zajmują się prawdziwi profesjonaliści. Gdyby system szkolenia piłkarzy w Polsce był tak przemyślany i poukładany jak podczas Soccer Skills, nie musielibyście się martwić o stały dopływ utalentowanych, młodych zawodników - zarówno do polskiej Ekstraklasy, jak i reprezentacji." - mówi Krzysztof Kunik pomysłodawca projektu.

Twórcą Soccer Skills jest Krzysztof Kunik, który wymyślił zupełnie nowatorskie podejście do młodych piłkarzy. Opiera się ono na poświęceniu całkowitej uwagi na indywidualnym podejściu do każdego z młodych zawodników. Szkolenie obejmuje nie tylko trening techniczny, ale również służy ćwiczeniu psychiki i odpowiedniego podejścia do futbolu - również w sferze mentalnej.