Fizjoterapeuta Bartosz Kot dołączył do kadry

Do naszego zespołu dołączył dziś fizjoterapeuta – Bartosz Kot. Mamy nadzieję, że fizjoporady, które od września będą pojawiać się na naszej stronie, pomogą Wam uniknąć urazów, a w razie kontuzji szybko wrócić do formy.

Absolwent Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz doktorant studiów trzeciego stopnia w dziedzinie nauk o kulturze fizycznej.

Doświadczony terapeuta w zakresie terapii oraz treningu medycznego w stanach bólowych, pourazowych, zwyrodnieniowych i pooperacyjnych.

Specjalizuje się w profilaktyce i leczeniu urazów sportowych, w takich dyscyplinach jak piłka nożna, siatkówka, bieganie, taniec, łyżwiarstwo. Posiada doświadczenie w zakresie terapii kręgosłupa oraz stawów obwodowych: nadgarstek, bark, biodro, kolano, stopa.

Szczególnie zainteresowany koncepcjami leczenia opartymi o terapię manulaną, biomechaniczną teorię łańcuchów mięśniowych i techniki powięziowe.

Współpracował w siatkarzami AZS Politechnika Warszawska oraz opiekował się tancerzami w telewizyjnym programie"You Can Dance - Po prostu tańcz".

Wykładowca akademicki odpowiedzialny za prowadzenie zajęć z Biomechaniki i Kinezyterapii na kierunku Fizjoterapia.

Instruktor piłki nożnej oraz trener UEFA B. W przeszłości reprezentant AZS UW sekcji futsalu a także trener AZS WSR. Pasjonat podróży i nurkowania.

"Odnalezienie problemu i przyczyny zaistnaiłej dysfunkcji jest dla mnie podstawą podjęcia skutecznej terapii. Zależy mi nie tylko na likwidacji problemu, ale również na odnalezienie nowej, lepszej równowagi napięciowej, zapewniającej większą odporność na czynniki zakłócające homeostazę organzimu."

 

Bartkowi życzymy pasjonującej współpracy i wielu nowych wyzwań :)