Imprezysportowe.pl, Polsat Soccer Skills wspiera talenty

Polsat Soccer Skills będzie oficjalnym partnerem turniejów adidas Football Challenge 2010. Młodzi zawodnicy uczestniczący w turnieju będą mięli możliwość skorzystania z profesjonalnych porad ekspertów zajmujących się przygotowaniem mentalnym, motoryką oraz indywidualną techniką piłkarską.

W strefie treningowej Polsat Soccer Skills zawodnicy będą mogli skorzystać z indywidualnego treningu wzorowanego na przygotowaniu ?szkółek piłkarskich?  najlepszych klubów w Europie.

Indywidualna, długoletnia praca z młodzieżą, włączenie do treningu piłkarskiego elementów motoryki i psychologii umożliwia przygotowanie młodych piłkarzy do gry na najwyższym światowym poziomie. Przykładem doskonałej pracy z młodym talentem jest dziś znakomita postawa Thomas Müller z Bayernu Monachium. Müller, niespełna dwudziestoletni zawodnik od początku kariery związany był z drużynami juniorskim Bayernu Monachium oraz występował w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec. Trening indywidualny i wieloletnia praca nad techniką zaowocowała sukcesami w dorosłej karierze. W obecnym sezonie Müller, został czołowym zawodnikiem Bayernu, strzelającym decydujące bramki w Lidze Mistrzów i Bundeslidze.

Ale oczywiście piłkarze uczestniczący w adidas Football Challenge nie muszą sięgać po wzory z Bundesligi! Gościem specjalnym turnieju będzie Marek Milankiwicz trener Polsat Soccer Skills, który w Zniczu Pruszków trenował przez wiele lat Radosława Majewskiego i Roberta Lewandowskiego, dziś czołowych piłkarzy reprezentacji Polski.

Turniej adidas Football Challenge różni się od podobnych imprez tym, ze oprócz rozgrywek jego istotnym elementem będzie rywalizacja indywidualna w adidas Fun Park i profesjonalne szkolenie piłkarskie. Wiemy, że młodzi piłkarze potrzebują dziś czegoś więcej niż rozgrywki turniejowe ? w strefie Fun Park każdy z zawodników będzie musiał wykazać się umiejętnościami gry jeden na jeden, celnością strzału, precyzyjnym wykonywaniem rzutów wolnych, czy umiejętnościami bramkarskimi. Z kolei w strefie Polsat Soccer Skills, zawodnicy pod okiem trenerów będą mogli skorygować swoje dotychczasowe złe nawyki treningowe. Mam nadzieję, że połączenie zabawy z treningiem pozytywnie wpłynie na rozwój wielu piłkarskich talentów. Życzyłbym sobie i trenerom odkrycia podczas adidas Football Challenge kolejnych talentów na miarę Roberta Lewandowskiego czy Radka Majewskiego ?  wyjaśnia  Marek Milankiewicz.

Polsat Soccer Skills to cykl obozów piłkarskich dedykowanych dla najmłodszych piłkarzy w wieku 8-16 lat. Obozy piłkarskie organizowane są od 2007 roku w dwóch edycjach: zimowej i letniej. Szkolą się u nas dzieci z całego kraju oraz  z Czech, Ukrainy, Niemiec, Anglii, Szwecji, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii.

Trenerzy PSS śledzą postępy zawodników i motywują ich do poświęcenia i ciężkiej pracy na treningach. Każdego roku chłopcy, którzy osiągnęli najlepsze wyniki podczas testów końcowych na obozach letnich w nagrodę wyjeżdżają na trening do jednego z najlepszych zagranicznych klubów ? W 2008 grupa zawodników PSS brała udział w treningach szkółki piłkarskiej  Chelsea Londyn.

Uczestnicy adidas Football Challenge także mają szansę na treningi z rówieśnikami z Chelesa, Bayernie Monachium czy AC Milan. Jedną z nagród dla najlepszych będą właśnie obozy piłkarskie Polsat Soccer Skills.

Dotychczas zwycięzcy turniejów dziecięcych w nagrodę otrzymywali możliwość 0glądania prestiżowego meczu reprezentacji czy spotkań z udziałem czołowych klubów w Europie. My idziemy o krok dalej zapewniamy przede wszystkim profesjonalne szkolenie, a przy odrobinie szczęścia także piłkarskie emocje. Nasi chłopcy, którzy wygrali poprzednią edycję obozów piłkarskich, nie tylko oglądali na żywo mecz Chelsea ? Liverpool, ale również trenowali pod okiem trenerów Chelsea. Dlatego warto grać i wygrywać w adidas Football Challenge ? dodaje Milankiewicz.

Źródło: imprezysportowe.pl