Imprezysportowe.pl, Trener Polish Soccer Skills w Ajaksie

Maciej Szymański – koordynator ds. rozwoju szkolenia Polish Soccer Skills jedzie na szkolenie do Ajaxu Amsterdam, potem na dwutygodniowy staż trenerski do klubu Eredivisie - de Graafschap.

Stawiamy nie tylko na rozwój naszego systemu szkoleniowego, ale również na rozwój i szkolenia trenerów – mówi Marek Milankiewicz, dyrektor sportowy Polish Soccer Skills – tylko dobrze przygotowany trener jest w stanie z sukcesem realizować szkolenie dzieci i młodzieży – dodaje.

PSS wspólnie z ekspertami z Polski i Holandii opracowało własny system szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży w oparciu o indywidualny i kompleksowy trening piłkarski. Szkolenie piłkarskie prowadzone jest w grupach 1 trener – 4 zawodników, dodatkowo jest trening motoryczny, taktyczny, mentalny z psychologami sportu, gry szkoleniowe oraz nauka języków obcych o profilu typowo piłkarskim.

System ten realizowany jest w ramach obozów piłkarskich letnich i zimowych oraz w ramach całorocznego szkolenia stacjonarnego w kilkunastu ośrodkach w kraju.

Szkolenie Polish Soccer Skills jest uzupełnieniem treningów klubowych. U nas pracujemy nad techniką, skupiamy się na szczegółach, przygotowujemy zawodnika do treningów klubowych, gdzie najważniejsza jest praca zespołowa – mówi Maciej Szymański.

Trenerzy PSS oprócz tego, że muszą mieć odpowiednie kwalifikacje trenerskie, są szkoleni z systemu i filozofii PSS. Zapraszamy Holendrów, członków Rady Programowej PSS, którzy szkolą trenerów, wdrażając holenderską wizję do naszego szkolenia – mówi Milankiewicz.

Członkami Rady Programowej PSS są m.in. Jan Pruijn – założyciel i wieloletni szef Ajax Youth Development, Matheus Derks i Hendrikus Jansen – konsultanci Holenderskiego Królewskiego Związku Piłki Nożnej, czy Leo Beenhakker – były selekcjoner reprezentacji Polski.

Polish Soccer Skills jest oficjalnym partnerem merytorycznym Akademii Futbolu Coca Cola Cup. Maciej Szymański z ramienia PSS odpowiada m.in. za system skautingu i szkolenia przy tym projekcie. Szkolenie i staż w Holandii jest częścią przygotowań PSS do Coca-Coli Cup 2011. Polish Soccer Skills ma za zadanie wyłonić najlepszych zawodników spośród blisko 45.000 uczestników, następnie dla najlepszej dziesiątki przygotować specjalistyczne szkolenie w kraju i za granicą.