Inauguracja sezonu 2022/2023 Reprezentacji Polish Soccer Skills

Wczoraj odbyła się uroczysta Inauguracja Reprezentacji Polish Soccer Skills sezonu 2022/2023 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Blisko 300 zawodników i zawodniczek, którzy wyróżnili się w testach podczas obozów Polish Soccer Skills odebrało akty powołania do Reprezentacji PSS. Wszyscy złożyli uroczystą przysięgę i odśpiewali hymn Polski. Z trybun kibicowali im rodzice i bliscy, a gośćmi specjalnymi byli Maciej Żurawski, były kapitan drużyny narodowej, król strzelców Ekstraklasy, Mistrz Polski i Mistrz Szkocji oraz Paweł Skóra, Mistrz Świata, Mistrz Europy i Mistrz Polski we freestyle.

Maciej Żurawski wręczył opaski kapitanom Reprezentacji, czyli najlepszym zawodnikom i zawodniczkom, którzy wygrali testy podczas obozów zimowych i letnich. Paweł Skóra natomiast oprócz pokazów freestyle z powodzeniem uczył zawodników trików piłkarskich.

Podczas uroczystości gościliśmy również szkoły uczestniczące w projekcie „Ze Szkoły do Reprezentacji” W ubiegłym sezonie 25 szkół realizowało program treningów i testów przygotowanych przez Fundację Polish Soccer Skills. Fundacja ufundowała obozy letnie 25 uczniom, a 4 z nich wykazała się tak dobrze w testach podczas obozów, że otrzymali oni powołanie do Reprezentacji PSS. Podczas eventu 5 szkół biorących udział w projekcie rywalizowało o nagrody w postaci sprzętu piłkarskiego marki adidas. Mieli oni zorganizowane quizy, testy i gry. 

  • Pierwsze miejsce i voucher o wartości 4.000 PLN otrzymał Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 Krapkowice
  • Drugie miejsce i voucher o wartości 1500 PLN otrzymała Szkoła Podstawowa Nr 3 Kłodzko
  • Trzecie miejsce i voucher o wartości 1500 PLN otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego Opoczno
  • Czwarte miejsce i voucher o wartości 1500 PLN otrzymała Szkoła Podstawowa im. Księdza Stanisława Sudoła Wiązownica
  • Piąte miejsce i voucher o wartości 1500 PLN otrzymała Szkoła Podstawowa im. Orła Białego Niedźwiada

Reprezentacje w styczniu będą mieć swoje zgrupowania i przygotowania do jesiennych sparingów zagranicznych, a na wiosnę wyjazdy do Niemiec, Hiszpanii, Anglii, Francji i Portugalii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dziękujemy wszystkim za udział w Inauguracji sezonu Reprezentacji i życzymy Wam sukcesów!

Galeria >>