junior.sport.pl: Jak trenują przyszli reprezentanci Polski?

Polish Soccer Skills, to projekt szkolenia dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat, realizowany w oparciu o własny system, który zakłada trening piłkarski w trybie 1 trener 4 zawodników, trening motoryczny, prewencyjny, taktyczny (inteligencja boiskowa), trening mentalny z psychologami sportu. Dodatkowo zawodnicy uczeni są języków obcych o profilu typowo piłkarskim.

Każdego roku Polish Soccer Skills organizuje obozy letnie, w których może wziąć udział każdy młody piłkarz, pragnący grać pod okiem licencjonowanych trenerów. Podczas trwania obozów prowadzone są testy potencjału sportowego. Najbardziej perspektywiczni zawodnicy zostają powoływani do reprezentacji Polish Soccer Skills i tym samym są obejmowani programem całorocznych treningów indywidualnych i wyjazdów zagranicznych.

-  Spośród 3 tysięcy zawodników i zawodniczek obecnych na naszych obozach w roku 2014 wybraliśmy 6% graczy, których otaczamy specjalną opieką. Inspirowani przez naszych zagranicznych partnerów oraz bazując na własnych doświadczeniach chcemy stworzyć warunki do optymalnego rozwoju w przeciągu całego roku, tym samym stawiając na rozwój, a nie na wynik - podkreślają twórcy projektu.

W 2014 najlepsi zawodnicy Polish Soccers Skills zostali nagrodzeni wyjazdem szkoleniowym do Manchesteru.

Film przedstawia relację ze zgrupowania Reprezentacji Polish Soccer Skills w Cetniewie:

https://www.youtube.com/watch?v=O2PjEHezHYI

 

źródło: sport.pl : http://www.junior.sport.pl/junior/1,140985,17384477,Jak_trenuja_przyszli_reprezentanci_Polski_.html