Juniorfutbol.pl: Zawodnicy Polish Soccer Skills zagrali na Stadionie Narodowym

W piątek na Stadionie Narodowym w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2014 rywalizowały reprezentacje Polski i Czarnogóry. Dzień później na murawie warszawskiego obiektu za piłką biegali młodzi piłkarze z Fundacji Polish Soccer Skills.

W sobotnim treningu udział wzięło 300 zawodników z całej Polski, którzy w lecie uczestniczyli w obozach letnich szkółki Polish Soccer Skills. Zajęcia zaczęły się o godzinie 15 i obejmowały trening techniki piłkarskiej w grupach czteroosobowych, trening prewencyjny oraz gry prowadzone przez hiszpańskich szkoleniowców. Zajęcia poprowadził selekcjoner młodzieżowych reprezentacji hiszpańskich Miguel Angel Martinez. Hiszpan trenuje między innymi syna byłego francuskiego piłkarza, mistrza świata i Europy, Zinedine'a Zidane'a. W treningu na Stadionie Narodowym udział wziął także dyrektor techniczny Madryckiej Federacji Piłki Nożnej i były trener Atletico Madryt Fernando Zambrano.

W zajęciach uczestniczyli również polscy sportowcy. Razem z młodymi zawodnikami trenował były reprezentant Polski, kiedyś piłkarz Amiki Wronki, Wisły Kraków i klubów Bundesligi Mariusz Kukiełka. Za trening prewencyjny był za to odpowiedzialny mistrz świata i Europy, rekordzista Polski w sztafecie 4 x 400 metrów Robert Maćkowiak.

Oprócz gry na płycie boiska, którą z trybuny VIP obserwowali rodzice, młodzi piłkarze zwiedzili Stadion Narodowy i muzeum.

Źródło: juniorfutbol.pl/zawodnicy-polish-soccer-skills-zagrali-na-stadionie-narodowym,artykul.html