Minister Sportu i Turystyki na Treningu Polish Soccer Skills na PGE Narodowym

13 czerwca, na stadionie PGE Narodowy, na tej samej murawie na której dzień wcześniej Polska Reprezentacja Narodowa rozegrała ostatni mecz przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata, trenowali Reprezentanci Polish Soccer Skills!

Uroczystość zakończenia sezonu Reprezentacji Polish Soccer Skills była wyjątkowym wydarzeniem. Wzięło w nim udział blisko 300 młodych piłkarzy i piłkarek, a z trybun kibicowali im rodzice i bliscy.

Gościem honorowym imprezy był Pan Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki. W uroczystości wzięli udział również Pani Alicja Omięcka, prezes spółki PL 2012+ operatora stadionu PGE Narodowego, przedstawiciele naszych partnerów firmy adidas Polska, Sodexo Prestige Polska i Trawnik Producent. 

Wielką atrakcją dla zawodników Polish Soccer Skills była również obecność znanego Youtubera Lacha. Na imprezie obecny był Mateusz Borek, znany komentator sportowy i autor książki "Krótka Piłka", która obecnie jest na drugim miejscu bestsellerów. Rodzice i zawodnicy mieli okazję uzyskać specjalną dedykację od autra.

Zawodnicy po odsłuchaniu hymnu narodowego wzięli udział w treningach i meczach wewnętrznych, w treningu z Oliverem Fiestem z akademii Bayernu Monachium oraz z Robertem Maćkowiakiem, Mistrzem Świata w lekkiej atletyce. Zawodnicy i rodzice wzięli udział w konkursie żonglerki, był również zorganizowany konkurs adidasa speed test ball. Zostały przyznane nagrody - złote pakiety od adiasa, nagrody od R-Gola, rolery od OMS Roll. Trzej zawodnicy zostali również wyróżnieni przez  holenderskich skautów i zaproszeni na testy do Exelsioru Rotterdam, klubu holenderskiej Eredivisie.

Na zakończenie rozegrany został mecz zawodników z kadrą. W drużynie zawodników zagrał sam Pan Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki!

Specjalne podziękowania dla Polskiego Związku Piłki Nożnej, który umożliwił nam przeprowadzenie treningu na PGE Narodowym!

Trening Reprezentacji Polish Soccer Skills na stadionie PGE Narodowy został objęty wsparciem Ministra Sportu i Turystyki z programu Sport Wszystkich Dzieci.

Reprezentacje Polish Soccer Skills to zawodnicy wyselekcjonowani na podstawie testów umiejęntości (potencjometru Soccer Skills PRO ID) spośród 5000 uczestników obozów Polish Soccer Skills.