Obozy na ferie zimowe dla dzieci – jakie atrakcje czekają uczestników?

Ferie zimowe za pasem, dlatego, jeśli jeszcze nie wiesz, jak twoja pociecha spędzi ten czas, zastanów się nad obozem piłkarskim. Taka forma wypoczynku to połączenie przyjemnego z pożytecznym – dzieci i młodzież mają szansę nauczyć się nowych umiejętności, a jednocześnie spędzają czas z rówieśnikami i to w aktywny sposób. Dowiedz się, czym mogą zaskoczyć młodych piłkarzy obozy zimowe!

Kto może uczestniczyć w zimowych obozach piłkarskich?

Ferie to czas, kiedy uczniom należy się porządny wypoczynek. Aby nie spędzali oni czasu przed ekranami telewizorów i komputerów, warto postarać się zapewnić im aktywną rozrywkę. Dobrym pomysłem są obozy na ferie zimowe 2022. Są one organizowane z myślą o:

 • młodych pasjonatach piłki nożnej – taki obóz to miejsce, w którym można spotkać innych entuzjastów tego sportu, nawiązać nowe znajomości i aktywnie spędzać czas ze swoimi rówieśnikami;
 • tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego – udział w obozie zimowym to forma wypoczynku, ale też sposób na to, aby szlifować swoje umiejętności. Treningi odbywają się pod uważnym okiem wykwalifikowanych szkoleniowców, którzy dają cenne wskazówki, pokazują profesjonalne techniki gry. W obozach piłkarskich uczestniczą także zagraniczni szkoleniowcy, którzy na co dzień są związani z najlepszymi europejskimi ligami;
 • chłopcach i dziewczynkach;
 • młodych bramkarzach – Ci, którzy bronią bramki swojej drużyny, biorą udział w dodatkowym szkoleniu;
 • tych, którzy już jakiś czas trenują piłkę nożną oraz o osobach dopiero zaczynających przygodę z grą na boisku – uczestnicy obozu podzieleni są na grupy, a poziom zajęć jest dopasowany do ich umiejętności;
 • dzieciach i młodzieży, którzy nie lubią nudy – obozy zimowe to nie tylko treningi na boisku. Na uczestników czeka moc atrakcji, dlatego nie ma szans na to, aby ktokolwiek mógł się nudzić.

Jak wygląda program obozów podczas ferii zimowych?

Największym atutem piłkarskich obozów zimowych jest indywidualne podejście do każdego zawodnika. Jest to możliwe, gdyż dzieci i młodzież biorą udział w zajęciach realizowanych w czteroosobowych grupach. Dzięki temu trener ma okazję przyjrzeć się wszystkim młodym piłkarzom z osobna. Szkoleniowiec szybko zwróci uwagę na popełniane błędy, będzie korygował sposób gry i technikę gracza.

W czasie obozu zimowego jego uczestnicy biorą udział w zajęciach, których program został opracowany przez metodyka sportowego. Dzięki temu ich rodzaj i intensywność jest dopasowana pod kątem określonej grupy wiekowej. Dzieci i młodzież biorą udział w:

 • rozbudowanych treningach piłkarskich – składają się one z zajęć, gdzie szlifowana jest technika gry oraz z meczów treningowych pod okiem trenera;
 • zajęciach ze specjalistami, a w tym z psychologiem sportowym i z fizjoterapeutą;
 • treningach motoryki;
 • zajęciach teoretycznych dotyczących taktyki, regeneracji po treningach i meczach oraz poruszających tematykę zdrowej diety.

Ponadto przed rozpoczęciem serii treningów przyszli mistrzowie piłki są poddawani testom mającym na celu sprawdzić ich dotychczasowe umiejętności. Taki sprawdzian czeka ich również po zakończeniu turnusu – w ten sposób odbywa się kwalifikacja do reprezentacji PSS.

Każdy uczestnik dostaje też markowe akcesoria, które nieraz przydadzą się w czasie trwania obozu. W zestawie dla młodego piłkarza znajduje się strój treningowy, koszulka polo, kurtka przeciwdeszczowa, a także bidon i worek na buty,

Sposób na niezapomniane ferie? Zimowe obozy dla dzieci i młodzieży z piłką nożna w roli głównej!

Tym, co sprawia, że dzieci i młodzież tak chętnie biorą udział w obozach zimowych, jest ich wyjątkowy klimat i czekające na nich atrakcje. Mimo że pierwsze skrzypce grają w nich treningi, to oprócz tego ich uczestnicy mogą:

 • korzystać z rozrywek dostępnych w Termach Uniejów;
 • uczyć się taktyki gry w przystępny i ciekawy sposób – szkoleniowcy wykorzystują do tego lubianą przez dzieci grę FIFA 22. Dzięki temu adepci sztuki piłkarskiej mogą w skupieniu przyjrzeć się scenariuszom gry, aby potem przenieść je na boisko;
 • poznać filozofię gry obowiązującą w innych krajach – dzięki kontaktowi z zagranicznymi trenerami.

Ponadto na obozach obecny jest element rywalizacji – ich najlepsi uczestnicy są powoływani do reprezentacji PSS, która rozgrywa mecz sparingowy z europejską drużyną.

Gdzie odbywa się zimowy obóz piłkarski?

Mimo że typowe zimowe atrakcje – jazda na nartach, snowboard – kuszą, to ciekawą alternatywą są nieco bardziej nietypowe, jak na tę porę roku ferie. Zimowe obozy młodzieżowe z piłką nożną w roli głównej to pomysł na spędzenie czasu dla tych, którzy wolą grę na murawie od śnieżnych szaleństw.

Piłkarskie obozy na ferie zimowe dla dzieci odbywają się w centralnej Polsce – w Uniejowie. Na młodych piłkarzy, którzy wybiorą się na takie ferie, będą czekały noclegi w dobrym hotelu zlokalizowanym niedaleko kompleksu specjalnie przygotowanych do gry zimą boisk oraz baseny i atrakcje w Termach Uniejów.

Dzięki dogodnej lokalizacji można łatwo dojechać na obóz z niemal każdego zakątka Polski i cieszyć się wygodnym pokojem, czasem spędzanym z rówieśnikami, na boisku, kąpielami w basenie i całym mnóstwem atrakcji dla fanów piłki nożnej!