Obozy wakacyjne vs Covid19

Dziś wchodzą w życie kolejne rozluźnienia kwarantanny w tym, najważniejszy dla wszystkich zajmujących się sportem dzieci, początek otwierania treningów. Śledząc oficjalne decyzje krajów europejskich oparte o badania naukowe, mamy nadzieję, że również polski rząd podejmie wkrótce decyzje o otwarciu sportu dzieci w wakacje.

Jako liderzy szkolenia wakacyjnego w Europie, czujemy się w obowiązku upomnieć o otwarcie sportu dzieci – wobec negatywnych skutków ograniczenia aktywności sportowej dzieci i wobec naukowych badań co do rozprzestrzeniania się wirusa.

Dzięki rodzicom naszych zawodników, mamy wiedzę na temat postępowania w tym zakresie w Europie:

  • Holandia: dzieci mogą trenować na zewnątrz, a szkoły zaczynają pracę 11 maja. Rząd Holandii pozwolił dzieciom na zajęcia sportowe bez przeszkód w oparciu o naukowe badania, 
  • Dania: obozy wakacyjne otwarte, zajęcia sportowe dzieci już realizowane a dzieci wróciły do szkół 2 tygodnie temu i nie zanotowano wzrostu zachorowań,
  • Czechy: obozy wakacyjne otwarte, a od 11 maja dozwolone przeprowadzanie imprez sportowych dla maksymalnie 100 osób,
  • Szwecja: nie było zamknięcia szkół, a aktywność fizyczna jest zalecana jako walka z wirusem.

W oczekiwaniu na komunikaty rządowe, przygotowując się do wakacji, wdrożyliśmy odpowiednie procedury bezpieczeństwa dla uczestników obozów i kadry, tak aby można było zorganizować obozy w warunkach epidemicznych.

Mamy nadzieję, że wkrótce także polskie dzieci będą mogły wzmacniać swoje zdrowie i rozwijać umiejętności poprzez wakacyjne zajęcia sportowe.