Onet.pl, Grzegorz Lato na treningu Polish Soccer Skills

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato spotkał się z młodymi piłkarzami trenującymi na obozie Polish Soccer Skills. Podkreślił, że indywidualny trening jest potrzebny polskiej piłce.

Prezes, który dla młodych zawodników jest nie tylko szefem Polskiego Związku Piłki Nożnej, ale przede wszystkim znakomitym piłkarzem, pokazał, że ma bardzo dobry kontakt z młodymi ludźmi. Mówił o swojej karierze piłkarskiej, o złotych czasach polskiej piłki, ale też o wartościach jakimi powinien kierować się młody piłkarz. Podkreślił, że mimo trudnych chwil nie wolno się poddawać i zawsze trzeba pamiętać o rodzinie. - Najważniejszymi chwilami w moim życiu były narodziny moich dzieci – powiedział prezes Lato.

Polish Soccer Skills to szkółka piłkarska, która realizuje treningi według własnego systemu szkoleniowego, opierającego się na indywidualnym i kompleksowym nauczaniu. Zawiera trening piłkarski w trybie 1 trener – 4 zawodników, trening motoryczny, trening taktyczny, trening mentalny z psychologami sportu oraz naukę języków obcych o profilu typowo boiskowym.

System szkoleniowy Polish Soccer Skills wypracowany został we współpracy z polskimi i holenderskimi specjalistami. W radzie programowej PSS zasiadają m.in. Jan Pruijn (wieloletni szef Ajax Youth Development), Harry Jansen i Matheus Derks (konsultanci Holenderskiego Królewskiego Związku Piłki Nożnej) czy dr Piotr Wiśnik (ekspert ds. motoryki i fizjologii).

- Nasze szkolenie opiera się głównie na szkole holenderskiej, ale przeniesienie tego szkolenia do Polski, bez adaptacji nic by nie dało. Naszym sukcesem jest to że potrafiliśmy dopasować holenderskie metody do rodzimych realiów. Tak samo postąpili Hiszpanie i Niemcy którzy wiele lat temu także zaadoptowali holenderską wizję do swoich warunków - mówi Maciej Szymański, koordynator ds. rozwoju systemu szkolenia Polish Soccer Skills.

W ramach szkolenia, Polish Soccer Skills organizuje obozy piłkarskie letnie i zimowe oraz szkolenie stacjonarne w kilku miastach w Polsce. Indywidualne treningi są uzupełnieniem treningu klubowego. Nie jesteśmy konkurencją dla klubów, prowadzimy korepetycje piłkarskie - skupiamy się wyłącznie na indywidualnym i kompleksowym szkoleniu. Żeby jednak profesjonalnie szkolić dzieci musimy zająć się odpowiednim przygotowaniem trenerów. Nasi trenerzy pracują z precyzyjnie rozpisanym programem, który "co do minuty" określa kształt treningu – mówi Marek Milankiewicz, dyrektor sportowy Polish Soccer Skills.

Polish SoccerSkills jest oficjalnym partnerem Coca Cola Cup 2011.