Pobyt w Chelsea Londyn

Szóstka najlepszych technicznie piłkarzy w wieku 8-15 lat z obozów Soccer Skills, wróciła właśnie z tygodniowego pobytu w Chelsea Londyn. Wyjazd treningowy do Chelsea był nagrodą w finale Soccer Skills 2008. Trenerzy Chelsea ich umiejętności piłkarskie ocenili bardzo wysoko ? na równi z graczami szkółki Chelsea Football Academy.

Młodzi piłkarze - uczestnicy obozów Soccer Skills wrócili z Chelsea Londyn, w którym trenowali, oglądali mecze Ligi Mistrzów i Premier League oraz grali sparingi w barwach Chelsea. Chłopcy na żywo oglądali mecze Chelsea v. Roma oraz Chelsea v. Liverpool. Największą atrakcją był udział w treningach Chelsea w Cobham. Zawodnicy z Soccer Skills mogli sprawdzić swoje umiejętności i porównać się z młodymi piłkarzami z Chelsea. Okazało się, że polscy piłkarze w niczym nie odbiegali od swoich rówieśników co pozwoliło im zdobyć więcej pewności siebie i uwierzyć, że mają potencjał do bycia czołowymi piłkarzami świata. Najstarsi chłopcy z Soccer Skills reprezentowali barwy Chelsea i zagrali sparing z klubem Brighton. W tym meczu nasz zawodnik Tomek Koziorowski wykazał się dużą odwagą i zdobył techniczną bramkę dla zespołu Chelsea ? mówi Krzysztof Kunik - pomysłodawca projektu.

Zawodnicy Soccer Skills dokładnie poznali klub Chelsea, obejrzeli stadion Stamford Bridge i Wembley.  Chłopcy mieli również okazje obejrzeć trening pierwszej drużyny Chelsea, obserwowali z bliska jak grają i jakie sztuczki techniczne wykonują najlepsi gracze. Chłopcy spotkali się między innymi z Ballackiem, Deco, Cechem, Maloudą, Droghbą, którzy rozdali im autografy. Takie spotkanie z najlepszymi graczami na świecie było bardzo motywujące dla młodych piłkarzy z Soccer Skills ? mówi Hanna Cygan ? psycholog sportowy Soccer Skills.

Piłkarze Soccer Skills są uczeni od najmłodszych lat analizowania i szukania przyczyn sukcesów i porażek zespołów a swoją wiedzę starają się wykorzystywać na boisku ? podkreśla Hanna Cygan.

Zobacz galerię zdjęć >>