Pomorska.pl, Młody piłkarz Zawiszy w Mediolanie

Oskar Repka,11-letni piłkarz Zawiszy jest w Mediolanie, gdzie szkoli się pod okiem trenerów Milanu. To nagroda w Polsat Soccer Skills.

Polsat Soccer Skills to obozy treningowe letnie i zimowe w kilku ośrodkach w kraju. Młodzi piłkarze szkolą się indywidualnie, zaledwie czterech pod okiem jednego trenera, a zajęcia obejmują trening piłkarski, motoryczny, mentalny i naukę języków obcych o profilu piłkarskim. Najlepsi zawodnicy spośród wszystkich obozów co roku w nagrodę wyjeżdżają na treningi do zagranicznych klubów. Patronem honorowym akcji jest Polski Komitet Olimpijski, a partnerem sportowym firma Adidas.

Najlepsi z 2008 r. szkolili się w londyńskiej Chelsea, ci z 2010 r. pojadą do Holandii, a z 2009 r. trafili do AC Milan. Wśród trójki szczęśliwców znaleźli się Oskar Repka z Zawiszy Bydgoszcz, Tomasz Koziorowski z Warty Poznań i Piotr Zieliński z Polonii Warszawa. Od poniedziałku cała trójka wraz z Markiem Milankiewiczem, szefem wyszkolenia Polsat Soccer Skills jest w Mediolanie.

- Nasi chłopcy świetnie prezentują się na tle rówieśników - mówi Milankiewicz. - Doceniają to trenerzy AC Milan. Chłopcy spędzą w Mediolanie pięć dni i oprócz intensywnych treningów mają okazję zwiedzić słynny stadion San Siro, poznać historię klubu, a przede wszystkim zaprezentować swoje umiejętności miejscowym trenerom - dodaje.

Źródło: pomorska.pl