Przegląd Sportowy: Najlepsi w Cetniewie

Polish Soccer Skills: Szkoleni przez trenera Bayernu Monachium

Reprezentanci Polish Soccer Skills spędzili ostatni tydzień na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. 220 wyselekcjonowanych zawodników (w dziecięciu kategoriach wiekowych: od U-9 do U-19) przygotowywało się pod okiem prawie 70 osób z kadry: trenerów, psychologów, opiekunów, fizjoterapeutów i członków sztabu medycznego.

Powołania do reprezentacji otrzymali uczestnicy letnich obozów, którzy według Potencjometru PSS, stworzonego na podstawie testów umiejętności, okazali się najbardziej utalentowani spośród 3000 uczestników.

Podczas zgrupowania w Cetniewie przeszli treningi pozycyjne, techniczne, motoryczne i mentalne, prowadzone nie tylko przez trenerów PSS, ale także zaproszonych gości: Timona Paulsa, który koordynuje wszystkie grupy młodzieżowe w Bayernie Monachium i jest w tym klubie szefem skautingu, szkoleniowca Piasta Gliwice Angela Pereza Garcię, Miguela Angela Martineza z Madryckiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej, Pedro Martineza Ruiza z Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej oraz byłego kapitana reprezentacji Hiszpanii w futsalu, mistrza świata i Europy Alberto Cogorro.

Podczas zgrupowania została również wręczona nagroda Prezydenta Bronisława Komorowskiego dla najlepszej zawodniczki i zawodnika PSS w sezonie 2014. Nagrody otrzymali Zosia Gientkowska i Antoni Owczaruk.

Źródło:

http://www.przegladsportowy.pl/polish-soccer-skills-szkoleni-przez-trenera-bayernu-monachium.,artykul,528148,1,12759.html