Przegladsportowy.pl: Polish Soccer Skills w Madrycie

Najlepsi zawodnicy, którzy wyróżnili się na obozach letnich Polish Soccer Skills 2013 w nagrodę wyjechali po piłkarską przygodę do Madrytu. Zwycięzcy zostali wybrani na podstawie testów umiejętności spośród 1500 zawodników z całej Polski i z 17 krajów całego świata, którzy uczestniczyli w obozach.

Nasi zawodnicy trenowali na obiektach treningowych reprezentacji Hiszpanii z Miguelem Angelem Martinezem - selekcjonerem młodzieżowych kadr hiszpańskich, z Fernando Zambrano - byłym pierwszym trenerem Atletico Madryt, a obecnie dyrektorem sportowym Madryckiej Federacji Piłki Nożnej i z licencjonowanymi trenerami Polish Soccer

Jedną z głównych atrakcji wyjazdu było oglądanie na żywo treningu reprezentacji Hiszpanii przed meczem z Gruzją i autografy od kadrowiczów. Być kilka metrów od takich piłkarzy jak Xavi, Valdes, Casillas, Iniesta, Mata to spełnienie marzeń wielu polskich młodych piłkarzy.

Uczestnicy obozu grali sparingi z hiszpańskimi drużynami, w tym z juniorskimi drużynami Rayo Vallecano z Primera Division oraz kadrowiczami juniorskich drużyn narodowych.

Podoba mi się zaangażowanie polskich zawodników podczas treningów i szybkość z jaką przyswajają nowe elementy treningu - mówi Fernando Zambrano - to jest bardzo potrzebna cecha piłkarza w profesjonalnej piłce.

Wielkim przeżyciem było dla młodych piłkarzy była wizyta na stadionie Santiago Beranabeu i zwiedzanie muzeum Realu Madryt oraz wizyta na stadionie Vicente Calderone, na którym gra Atletico Madryt.

Trenerzy Polish Soccer Skills każdego dnia uczestniczyli w wykładach trenerów z najlepszych madryckich klubów zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży.

Na ostatni trening Polish Soccer Skills w Madrycie przyjechał Aitor Karanka, asystent Jose Mourinho w Realu Madryt. Trener znalazł czas nie tylko żeby oglądać trening, ale również odpowiadać na pytania piłkarzy i trenerów, rozdać autografy i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

W przyszłym roku na zwycięzców obozów Polish Soccer Skills czekają podobne wyjazdy - zwycięzcy obozów Zima 2014 wyjadą do Bayernu Monachium, a Lato 2014 do Manchesteru United i City.

pilka-nozna.przegladsportowy.pl/Pilka-nozna-Polish-Soccer-Skills-w-Madrycie-2013,artykul,184694,1,279.html