Reprezentacja U9 i U10 na zgrupowaniu w Holandii

Chłopcy z naszych najmłodszych drużyn, a więc U9 i U10 udali się na zgrupowanie, podobnie jak dziewczyny, do holenderskiej Bredy. Wyjazd rozpoczęli z „wysokiego C”, bo od razu od sparingu z ekstraklasową holenderską akademią SBV Excelsior Rotterdam.

Pogoda nie była sprzymierzeńcem piłki nożnej w tym dniu. Oberwanie chmury sprawiło, że mecz rozpoczął się ze sporym opóźnieniem. Na całe szczęście ulewa się skończyła, a chłopcy mogli zacząć robić to co kochają najbardziej – grać! W pierwszych trzech kwartach nasi młodzi Reprezentanci radzili sobie doskonale z holenderskimi rówieśnikami. W ostatniej kwarcie zmęczenie podróżą dało się we znaki i finalnie mecze kończymy ze zmiennym szczęściem. Nie ma to jednak znaczenia, najważniejsze, że chłopcy grali z ogromnym zaangażowaniem i cieszyli się tym co robią. Dziś rano chłopcy odbyli trening w trakcie którego pracowali nad tym, aby jeszcze lepiej rozumieć się w kolejnych spotkaniach :) ​​​​​​​​​​

W czwartkowe popołudnie nasi najmłodsi Reprezentanci rozegrali kolejne spotkania towarzyskie. Tym razem rozegraliśmy trójmecz, a naszymi przeciwnikami byli zawodnicy holenderskiej drużyny VV Baronie oraz amerykanie z drużyny Crossfire Premier. Każde spotkanie było niezwykle cennym doświadczeniem dla naszych zawodników, a możliwość konfrontacji z prawdziwym "soccerem" była czymś unikatowym. Najważniejszym aspektem jest jednak fakt, że wszystkie drużyny opuszczały boisko z uśmiechem na twarzy :)

Zawodnicy U9 i U10 piątkowy dzień spędzili trochę luźniej. Tego dnia zawodnicy nie mieli zaplanowanego meczu, odbyli za to dwie sesje treningowe. Poranna ukierunkowana była na szlifowanie umiejętności technicznych oraz taktycznych. Sesja popołudniowa to wewnętrzny turniej z okazji Dnia Dziecka, który sprawił wszystkim zawodnikom mega dużo frajdy. W sobotnie przedpołudnie najmłodsi Reprezentanci odbyli ostatni mecz zgrupowania, przeciwnikiem była Sparta Rotterdam.

Na koniec zgrupowania nasi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z drużynami Sparty Rotterdam, której seniorska drużyna występuje na co dzień w Eredivisie. Akademia Sparty słynie z bardzo dobrego szkolenia, co było widoczne w spotkaniach z naszymi zawodnikami. Ostatnie spotkanie towarzyskie przyniosło zdecydowanie najwięcej emocji. Gra była niezwykle zacięta, momentami na pograniczu faulu (ale powodem była wyłącznie chęć pokazania pełni swoich umiejętności przez graczy obydwu drużyn). Taka postawa zawodników sprawiła że, zarówno mecz młodszych, jak i starszych zawodników, został oceniony przez miejscowych kibiców jako niezwykle pasjonujące widowisko, rozwijające pasję oraz prawdziwą sportową postawę. Jako ciekawostkę warto odnotować fakt, że Sparta Rotterdam to najstarszy holenderski klub, został założony w 1888 roku. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i pozytywną energię!

 

Zobacz galerię zdjęć >>