Roczne stypendium w Barcelonie - nowy projekt Polish Soccer Skills

Projekt Stypendium w Barcelonie polega na umożliwieniu młodym zawodnikom z Polski rocznego pobytu w stolicy Katalonii.

Młodzi polscy piłkarze dostaną szansę wyjazdu do Hiszpanii i życia przez rok tak jak ich rówieśnicy. Każdy Stypendysta mieszkać będzie u rodziny katalońskiej, chodzić będzie do szkoły katalońskiej i co najważniejsze będzie trenował w klubie w Barcelonie.

Celem projektu Stypendium w Barcelonie jest wyrównanie szans piłkarskich polskich zawodników, stworzenie im warunków w jakich rozwijają się Mistrzowie Świata i Mistrzowie Europy, a także nauka języka hiszpańskiego, który podniesie ich konkurencyjność nie tylko na rynku piłkarskim, ale również w dorosłym życiu.

W Barcelonie czeka na naszych piłkarzy Kadra Polish Soccer Skills - opiekun, psycholog oraz indywidualny trener. Ich zadaniem będzie pomoc w aklimatyzacji, dbanie o bezpeczeństwo i jakość pobytu oraz relacjonowanie rodzicom przebiegu stypendium.

Klubem, w którym każdy z zawodników rozpocznie treningi będzie największy amatorski klub w Barcelonie - Vila Olimpica. Ci z zawodników, dla których klub okaże się na zbyt wysokim lub niskim poziomie szkolenia zostanie przeniesiony do innego klubu w Barcelonie. Wszystko odbędzie się na podstawie testów i oceny przez trenerów z Barcelony na miejscu.

Rodzice 3 razy w ciągu roku szkolenego otrzymają szczegółowe informacje o postępach w klubie, a na końcu pobytu możliwość testów w klubach profesjonalnych w Hiszpanii.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do zawodników 1997 i starszych - jednak młodsi, którzy prezentują wysoki poziom samodzielności również mogą w nim uczestniczyć.

Obecnie prowadzony jest projekt pilotażowy - od wakacji 2012 w Barcelonie mieszka, uczy się i trenuje jeden zawodnik Polish Soccer Skills. Dzięki temu jesteśmy przygotowani, aby stworzyć szansę innym zawodnikom.

Koszty Stypendium ponosić będą rodzice lub opiekunowie zawodnika.

Zgłoszenia do projektu Stypendium w Barcelonie otwarte zostaną w styczniu 2013, a zainteresowanych piłkarzy już teraz zachęcamy do intensywnej nauki języka hiszpańskiego. Stypendium rozpocznie się od września 2013 roku. W wakacje dla Stypendystów będą też organizowane w Barcelonie intensywne kursy języka hiszpańskiego połączone z indywidualnymi treningami przygotowującymi do treningu w klubie.

Szczegóły wkrótce:)