Sport1.pl: Ponad 1000 przeszkolonych piłkarzy w 2011 roku

W obozach letnich i zimowych Polish Soccer Skills 2011 wzięło udział ponad 1000 młodych piłkarzy w wieku 8-16 lat z całej Polski, USA, Kanady, Brazylii i Europy Zachodniej. System szkoleniowy PSS charakteryzuje się indywidualnym i kompleksowym treningiem piłkarskim. Projekt ten został doceniony zarówno przez kluby - polskie i zagraniczne, jak i przez ...polityków.

Latem obozy piłkarskie Polish Soccer Skills odbyły się w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, wcześniej zimowe obozy miały miejsce w Pruszkowie. Łącznie w edycji letniej i zimowej w 2011 roku w szkoleniu wzięło udział ponad 1000 młodych zawodników nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. Oznacza to kontynuację trendu od początku funkcjonowania Projektu - ponad 50% wzrostu liczby uczestników w stosunku rocznym. Wśród młodych piłkarzy znaleźli się między innymi zawodnicy grający w 26 klubach T-Mobile Ekstraklasy i 1 Ligi, zawodnicy młodzieżowych kadr wojewódzkich oraz powołani do młodzieżowych kadr krajowych - mówi Ewelina Stępień-Kunik, Dyrektor ds. marketingu Polish Soccer Skills - projekt PSS oprócz tego, że szkoli - również integruje środowisko piłkarskie.

 

Polish Soccer Skills to projekt indywidualnego i kompleksowego treningu piłkarskiego, będący uzupełnieniem treningów klubowych. Polscy i holenderscy specjaliści stworzyli system szkolenia, który zakłada trening techniki piłkarskiej w trybie 1 trener na 4 zawodników, trening motoryczny, taktyczny, mentalny z psychologami sportu, gry szkoleniowe, naukę języka angielskiego o profilu piłkarskim oraz odżywianie i regenerację. W radzie programowej PSS zasiadają m.in. Leo Beenhakker, Jan Pruijn (wcześniej Ajax International Youth Development, obecnie Ajax Cape Town), Theo Derks i Harry Jansen (Holenderski Królewski Związek Piłki Nożnej), dr Piotr Wiśnik (fizjolog, specjalista ds. treningu motorycznego). System szkoleniowy PSS jest realizowany podczas obozów letnich i zimowych i podczas całorocznego szkolenia stacjonarnego w kilku miastach w Polsce.

 

Skuteczność szkolenia Polish Soccer Skills została pozytywnie zweryfikowana wynikami testów przeprowadzanych na początku i końcu każdego obozu letniego. W zakresie umiejętności technicznych z satysfakcją odnotowaliśmy średnią poprawę o blisko 95% wyników uzyskiwanych przez uczestników obozów Polish Soccer Skills - mówi Marek Milankiewicz, Dyrektor sportowy Polish Soccer Skills - Taka sytuacja  potwierdza nie tylko wysoką jakość naszego systemu szkolenia ale i kwalifikacje trenerów prowadzących zajęcia treningowe - dodaje.

 

Najlepsi zawodnicy ze wszystkich obozów wyłonieni na podstawie testów umiejętności i obserwacji gier, w nagrodę wyjadą na treningi zagraniczne, a piłkarze z najstarszych kategorii wiekowych będą w Holandii oglądani przez skautów holenderskiego klubu Eredivisie - De Graafschap, tym samym dostaną szansę na profesjonalny kontrakt. W poprzednich latach piłkarze z Polish Soccer Skills trenowali w Chelsea Londyn, AC Milan i Ajax Amsterdam. Jeszcze w sierpniu zostaną ogłoszeni zwycięzcy edycji 2011.

 

Treningi Polish Soccer Skills latem tego roku obserwowali przedstawiciele holenderskiego De Graafschap i polskiego Lecha Poznań. Młodych zawodników odwiedził też Wiceminister Sportu Ryszard Stachurski, a specjalny list do dzieci i ich rodziców napisał Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Z chłopcami spotkali się również posłowie - Jan Kuriata i Paweł Suski. Zimą z kolei na obóz przyjechał Prezes PZPN - Grzegorz Lato.

 

Coraz więcej osób dostrzega dobrą pracę jaką wykonujemy w zakresie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży - mówi Marek Milankiewicz - mamy nadzieję, że przedstawiciele klubów Ekstraklasy będą stałymi gośćmi obozów Polish Soccer Skills w przyszłości.

 

Partnerem honorowym Polish Soccer Skills jest Polski Komitet Olimpijski, partnerem sportowym adidas, partnerami medialnymi - Gadu Gadu i Futbolowo.pl.