Sport1.pl, Specjalistyczne badania podczas AFC

W czasie eliminacji adidas Football Challenge 2010, Polsat Soccer Skills prowadzi kompleksowe szkolenie piłkarskie, motoryczne i mentalne. Podczas finału szkolenie wsparte zostanie najnowocześniejszymi urządzeniami diagnostycznymi.

adidas Football Challenge to turniej piłkarski różniący się znacznie od tradycyjnych rozgrywek, jakie są organizowane w Polsce. Oprócz punktów meczowych zawodnicy zdobywają punkty za umiejętności techniczne, które są sprawdzane w specjalnie przygotowanej strefie Fun Park, a także przechodzą kompleksowy trening piłkarski połączony z treningiem motorycznym i mentalnym w strefie Polsat Soccer Skills. Dodatkowo podczas finału, który będzie miał miejsce 5 i 6 czerwca, w strefie treningowej Polsat Soccer Skills będą przeprowadzane badania na najnowocześniejszym sprzęcie diagnostycznym.

Pokażemy najnowsze urządzenie wspomagające trening koncentracji uwagi. Pokażemy, że tylko i wyłącznie siłą swojego umysłu zawodnicy są w stanie kontrolować znajdującą się w specjalnej tubie piłeczkę, unosić ją do określonego poziomu czy utrzymywać ją na tym poziomie ? mówi Hanna Cygan psycholog sportowy Polsat Soccer Skills ? na głowie ćwiczącego umieszczona jest opaska która odczytuje jego fale mózgowe i wyłapuje te które odpowiedzialne są za koncentrację, tak zwane fale Beta - dodaje. Jest to urządzenie, które wspomaga tradycyjny trening koncentracji uwagi, a jego atrakcyjny wygląd i działanie motywuje do regularnych i intensywnych ćwiczeń.

Wykorzystywany będzie również podoskop ? urządzenie, które służy do szybkiego badania stóp pacjenta, oceny wad chodu, badania statycznego i dynamicznego stopy. Ocena kształtu stopy, jej funkcji w trakcie obciążania daje olbrzymią ilość informacji koniecznych w trakcie diagnozowania i leczenia wielu schorzeń kończyn dolnych na przykład: płaskostopie, stopa koślawo-płaska, koślawość palucha, bóle stawów kolanowych i podudzia, ciasnosta przedniego przedziału, zapalenia ścięgna Achillesa, nawykowe zwichnięcia dolnego stawu skokowego, zespoły bólowe stawu rzepkowo-udowego czy zaburzenia trakcji rzepki.

To bardzo ważne żeby dbać nie tylko o zapewnienie rozrywki i rywalizacji dzieciom, ale również o wyszkolenie i specjalistyczne badania, które będą procentować w przyszłości ? mówi Marek Milankiewicz, szef wyszkolenia Polsat Soccer Skills ? turniej adidas Football Challenge jako jedyny łączy w sobie wszystkie ważne z punktu widzenia piłkarza elementy.

Do tej pory eliminacje do adidas Football Challenge odbyły się w Gdyni i w Krakowie. Kolejne eliminacje ? 29 i 30 maja w Warszawie. Finał ? również w Warszawie 5 i 6 czerwca.

Nagrodami dla zwycięzców są obozy szkoleniowe Polsat Soccer Skills, podczas których zawodnicy będą indywidualnie szkolić technikę piłkarską w trybie 1 trener ? 4 chłopców. Dla najlepiej wyszkolonych zawodników spośród wszystkich uczestników obozów Polsat Soccer Skills w nagrodę przewidziane są treningi w zagranicznych klubach.

Do tej pory zwycięzcy turniejów zazwyczaj wyjeżdżali w nagrodę za granicę na mecz piłkarski ? w turnieju adidas Football Challenge, zwycięzcy w nagrodę otrzymują profesjonalne indywidualne szkolenie, a jeżeli będą najlepsi technicznie wśród uczestników obozów piłkarskich Polsat Soccer Skills, też wyjadą za granicę, ale po to by szkolić się i pokazać zagranicznym trenerom.

Polsat Soccer Skills wysyła najlepszych chłopców na szkolenia m.in. do Chelsea Londyn, czy AC Milan.

Źródło: sport1.pl