Sport1.pl: Zinedine Zidane z polskimi piłkarzami w Madrycie

Tydzień intensywnych treningów pod okiem hiszpańskich trenerów, wizyta na Santiago Bernabeu, obserwacja zajęć w centrum treningowym Realu Madryt i spotkanie z Zinedine Zidane - to tylko część atrakcji obozu Polish Soccer Skills w Madrycie.

Wzięli w nim udział między innymi zawodnicy wybrani na podstawie testów podczas zimowych obozów Polish Soccer Skills w Wałczu.

 

 

Polish Soccer Skills to ogólnopolski projekt piłkarski w ramach którego organizowane są największe obozy piłkarskie w tej części Europy. W ciągu roku na obozach zimowych i letnich w Centralnych Ośrodkach Sportu szkoli się ponad 2000 zawodników. Spośród nich wybierani są najbardziej utalentowani piłkarze, którym fundowane są wyjazdy zagraniczne. W długi weekend majowy najlepsi zawodnicy z obozów Polish Soccer Skills Zima 2013 wyjechali w nagrodę do Madrytu.

 

 

Podczas obozu w Madrycie polscy zawodnicy zwiedzali stadion Santiago Bernabeu w towarzystwie legendy piłkarskiej – Zinedine Zidane. Ponadto piłkarze mieli treningi z Juanem Manuelem Lillo, mentorem samego Pepa Guardioli i z Miguelem Angelem Martinezem, selekcjonerem reprezentacji młodzieżowych Hiszpanii. Młodzi piłkarze mieszkali i trenowali na obiektach przygotowawczych Atletico Madryt.

 

 

To było dla nich wielkie przeżycie, które na długo pozostanie w ich pamięci i mam nadzieję jeszcze bardziej zmotywuje do ciężkiej pracy – mówi Maciej Szymański, dyrektor sportowy Polish Soccer Skills. W programie wyjazdu było też zwiedzanie obiektów treningowych reprezentacji Hiszpanii i centrum treningowego Realu Madryt. Przyglądaliśmy się treningom Juniorów i Kadetów Realu Madryt i mieliśmy możliwość wymiany doświadczeń  z hiszpańskimi trenerami. Taki wyjazd również z punktu widzenia naszych trenerów był bardzo inspirujący, tym bardziej, że trener Lillo jest jednym z najbardziej znanych teoretyków futbolu w Hiszpanii – dodaje.

 

 

Polish Soccer Skills opiera się na personalizacji treningu, łączy w sobie trening techniczny, taktyczny, motoryczny i mentalny. System szkoleniowy PSS wykorzystywany jest na obozach letnich i zimowych i w ciągu całego roku poprzez licencjonowanych trenerów, którzy prowadzą treningi w całej Polsce zarówno indywidualnie jak i poprzez kluby partnerskie.

 

 

Najbliższa szansa wygrania wyjazdu do Realu Madryt będzie już podczas obozów letnich Polish Soccer Skills, które odbywać się będą w Centralnych Ośrodkach Sportu w Wałczu i Spale przez całe wakacje. Wcześniej Zwycięzcy byli w Chelsea Londyn, AC Milan, Ajax Amsterdam i FC Barcelona.