Sportbiznes.pl, Wejdź do świata profesjonalnej piłki

Inauguracja turnieju adidas Football Challenge 2010 związana jest ze startem nowej strony www.adidasfc.pl. Układ witryny przygotowany został w zgodzie z identyfikacją wizualną przygotowaną specjalnie na zbliżające się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - RPA 2010.

Nowa strona w wymiarze informacyjnym dedykowana jest głównie wydarzeniom związanym z turniejem. Już dziś poprzez stronę użytkownicy mogą zgłaszać drużyny chcące rywalizować w turnieju adidas Football Challenge 2010. Dodatkowo na stronie pojawią się obszerne relacje z poszczególnych imprez ? galerie foto, filmy, wywiady z młodymi piłkarzami, tabele z wynikami, komentarze trenerów i ekspertów współpracujących z marką adidas. Poprzez specjalne głosowanie na www.adidasfc.pl, wybrana zostanie także najlepsza drużyna pierwszej edycji turnieju. Wyróżnieni zawodnicy otrzymają  atrakcyjne nagrody z kolekcji adidasa Football oraz zaproszeni zostaną na profesjonalne szkolenia piłkarskie.

Nie zapomniano również o użytkownikach portalu, dla których przygotowane zostaną konkursy związane z historią piłkarskich mistrzostw świata oraz marką adidas. Nagrodami będą repliki oficjalnej piłki mundialu, koszulki czołowych reprezentacji świata oraz popularne gry piłkarskie z kolekcji EA Sports. Pytania konkursowe związane będą głównie z informacjami zamieszczanymi w dedykowanych blokach tematycznych. W dziale ?Historia mundialówki? użytkownicy dowiedzą się m.in.: Dlaczego oficjalna piłka MŚ w 1978 to adidas Tango? Jak wyglądała popularna i kultowa dziś piłka adidasa, zwana potocznie ?biedronką?? Co oznacza słowo ?Jabulani?, którym nazwano oficjalną piłkę Mistrzostw Świata  w RPA.  Z kolei ?Mundial Raport? to kompendium wiedzy dla zainteresowanych wydarzeniami związanymi z przygotowaniami do mundialu. To tutaj czytelnicy znajda odpowiedź na najważniejsze przed mistrzostwami świata pytania: W jakim składzie na mundialu zagra faworyzowana reprezentacja Hiszpanii? Z jakiego materiału wykonane zostały oficjalne koszulki reprezentacji Niemiec i Francji?  Kto będzie kapitanem reprezentacji Argentyny?

Dodatkową atrakcją dla młodych adeptów piłki nożnej i trenerów będą profesjonalne porady treningowe przygotowane przez ekspertów współpracujących z Polsat Soccer Skills. Zakładka ?trening? zawiera informacje związane z przygotowaniem motorycznym, mentalnym i technicznym młodych piłkarzy.

adidas Football Challenge 2010 - turniej piłkarski dla młodych adeptów piłki nożnej w wieku 9-14 lat, rozgrywany w 4 kategoriach wiekowych. Gospodarzami eliminacji regionalnych będą: 8 i 9 maja - Gdynia, 15 i 16 maja - Kraków oraz 29 i 30 maja - Warszawa. Finał rozegrany zostanie tuż przed mundialem RPA 2010 -  5 i 6 czerwca w Warszawie.

Źródło: sportbiznes.pl