Trener Realu Madryt ekspertem Polish Soccer Skills

Luis Llopis, członek sztabu Zinedine Zidana w Realu Madryt został członkiem Rady Ekspertów Grupy Soccer Skills. Będzie wspierał rozwój systemu szkolenia Soccer Skills PRO i działalność krajowych projektów – Polish Soccer Skills, Spanish Soccer Skills i German Soccer Skills.

Luis Llopis, trener bramkarzy Realu Madryt, który odkrył i rozwinął talent Keylora Navasa i Kiko Casilla jest uznawany za guru i kreatora trendów w treningu bramkarskim. Zanim trafił do najbardziej utytułowanego klubu w Europie, pracował w Real Sociedad, San Sebastian, Athletic Bilbao, Neuchatel Xamax, RCD Mallorca i Levante UD.  W Polish Soccer Skills będzie szkolił trenerów i rozwijał system Soccer Skills PRO w zakresie treningu bramkarskiego.

Jest to dla nas zaszczyt i wielka duma, że tak wielki trener jakim jest Luis Llopis popiera nasze założenia treningowe i zgodził się wspierać nas w rozwoju systemu szkoleniowego, który ma ambicje stać się liderem w Europie – mówi Antonio Barea, dyrektor sportowy Polish Soccer Skills i całej grupy Soccer Skills PRO.

Soccer Skills PRO to innowacyjny system szkolenia, zawierający kompletną metodologię szkolenia dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat. Soccer Skills PRO dzieli się na dwa obszary – Soccer Skills PRO Coach - który zajmuje się treningiem indywidualnym oraz Soccer Skills PRO Team – dotyczący systemu klubowego. Jest to platforma online z roczną planifikacją, która zawiera cele treningowe (roczne, miesięczne i tygodniowe) stworzone w oparciu o potrzeby zawodników w danym wieku związane z ich rozwojem i predyspozycjami motorycznymi, osobowościowymi, technicznymi oraz taktycznymi.  System Soccer Skills PRO posiada narzędzie identyfikacji talentu, które pomaga w procesie selekcji najbardziej uzdolnionych zawodników.