Trening mentalny w rozwoju piłkarza

Trening mentalny odgrywa ważniejszą rolę w rozwoju młodego zawodnika niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. W trakcie obozów Polish Soccer Skills zwracamy szczególną uwagę na ten aspekt.

- Z pozycji zawodnika wiem, że moją największą słabością był brak przygotowania mentalnego i brak wiedzy z tej dziedziny, które są niezbędne. Wiem, że to mnie zgubiło i nie pozwoliło mi wejść na wyższy poziom - powiedział Mateusz Brela, który na obozach Polish Soccer Skills jest odpowiedzialny z trening mentalny z uczestnikami.

Trening psychologiczny w rozwoju młodego piłkarza

Bez dwóch zdań psychologia sportu jest nauką, która umożliwi piłkarzowi wejść na jeszcze wyższy poziom. - Zawodnik będzie mógł poznać swoje wnętrze i przepracować wiele tematów, które pozostają w psychice jako słabości - dodał po chwili. Tego typu trening pozwoli w przyszłości kontrolować emocje, czy popracować nad brakiem koncentracji, tak bardzo ważnym w życiu każdego piłkarza.

Walka z poprawą koncentracji

- Brak koncentracji to jest coś bardzo potocznego i popularnego, co towarzyszy dzisiaj młodym zawodnikom. Pomoże im to nie tylko w sporcie, ale i w życiu codziennym - przyznał trener Mateusz Brela. W trakcie obozów piłkarskich Polish Soccer Skills zwracamy szczególną uwagę, nie tylko na taktykę i motorykę, ale również na aspekt psychologiczny.

Obozy LATO 2020 - szczegóły i zgłoszenia >>