Tylkopilka.pl: Polacy na topie w Barcelonie

Tym razem nie będzie o Lewandowskim, Piszczku czy innym gwiazdorze już dobrze znanym. Tym razem piszemy o tych, którzy gwiazdami będą za chwilę. Reprezentująca Polskę drużyna Polish Soccer Skills rocznika 2003 i 2004 zajęła trzecie miejsce w międzynarodowym turnieju World Cup 2013 w Barcelonie.

W turnieju wzięły udział drużyny m.in. z Hiszpanii, Francji, Niemiec, Portugalii, Meksyku, Chorwacji, Turcji, Japonii, Columbii, Rosji, Wenezueli, Ukrainy i Polski. Z Polski na zaproszenie Fundacji Marcet – organizatora turnieju wyjechała drużyna Polish Soccer Skills, organizacji zajmującej się profesjonalnym szkoleniem piłkarskim dzieci i młodzieży.

W meczu półfinałowym po zaciętym boju ulegliśmy w rzutach karnych portugalskiej szkółce piłkarskiej. Przez większą część meczu prowadziliśmy 1:0 po pięknym, i zresztą drugim w tym turnieju, strzale Olka Kluczyńskiego z rzutu wolnego. Niestety w ostatnich minutach rywalom udało się wyrównać i o wejściu do finału decydowały rzuty karne, w których niestety, po dodatkowych seriach strzałów przegraliśmy. W meczu o 3 miejsce wygraliśmy z Hiszpanami 2:0 – mówią trenerzy Polish Soccer Skills Paweł Barej i Tomasz Owczaruk, którzy poprowadzili polską drużynę na podium.

Reprezentacja Polish Soccer Skills składała się z 12 zawodników, byli to: Oliwier Strugarski (bramkarz), Michał Wróbel (bramkarz), Miłosz Brzozowski, Ksawier Chrzanowski, Maksymilian Goździk, Marcel Jaszczyk, Aleksander Kluczyński, Igor Ławrynowicz, Bartosz Łuczak, Antoni Owczaruk, Szymon Soiński, Maciej Wróbel. Trenerzy: Paweł Barej i Tomasz Owczaruk.

Polish Soccer Skills to organizacja, która od kilku lat zajmuje się profesjonalnym szkoleniem piłkarskim dzieci i młodzieży według własnego systemu szkoleniowego, stworzonego we współpracy z hiszpańskimi i polskimi szkoleniowcami. System ten obejmuje m.in. trening techniczny w grupach czteroosobowych, trening motoryczny, prewencyjny, mentalny, taktyczny i gry szkoleniowe. W ramach projektu organizowane są największe w tej części Europy obozy piłkarskie, w których rocznie bierze udział ponad 2000 dzieci nie tylko z całej Polski ale z kilkunastu krajów całego świata, 200 osób polskiej kadry szkoleniowej i ponad 20 trenerów z hiszpańskiej Primera Division. Treningi metodologią Polish Soccer Skills prowadzone są też w ciągu roku w całej Polsce przez trenerów, którzy uzyskają specjalną licencję.

Źródło: www.tylkopilka.pl/articles/polacy-na-topie-w-barcelonie