Uczymy pewności siebie - Trening mentalny

Widząc pozytywny efekt, zawodnik staje się bardziej pewny siebie, ma wyższe poczucie własnej wartości na boisku i inaczej reaguje na niektóre meczowe sytuacje. I wie, że potrafi coś poprawić.

Trening mentalny polega na zgłębianiu psychologii sportu i tego, czym się zajmuje: umiejętnością wykorzystania zdolności młodych zawodników i zawodniczek, ich koncentrację, zaangażowanie, pozytywne myślenie. Poprzez spotkania z elementami zabawy uczymy, jak wykorzystać swój potencjał na boisku, jak wsłuchać się we własne ciało i odczytywać jego sygnały, by zrozumieć jego potrzeby.

Skupiamy się również na tym, jak wyznaczać sobie i realizować cele, uczymy technik wyobrażeniowych, oddechu. To wszystko przydaje się na boisku, ale też poza nim. Uczymy pewności siebie i poczucia własnej wartości, radzenia sobie z niepowodzeniami.

Co, jeśli młody zawodnik jest szczególnie mało pewny siebie?

Próbujemy wtedy pokazać, jak może zacząć myśleć o sobie w inny sposób. Jeśli zauważymy, że zawodnik załamuje się po porażce, próbujemy podsunąć mu takie narzędzia do pracy nad sobą, które pomogą mu wyciągnąć z porażki wnioski albo potraktować ją jako krok do rozwoju. Chcemy jak największy nacisk kłaść na to, by zawodnicy rozwijali się nie tylko pod względem fizycznym, ale też psychicznym. Nauczyli się widzieć potencjał, który w nich drzemie i wskazać im drogi, jak go wykorzystać.

Po porażce muszą dostrzec, w czym byli dobrzy. Nad tym, co poszło źle, trzeba pracować, krok po kroku. Jeśli czyjąś słabszą stroną – albo inaczej, bo chcemy kłaść nacisk na pozytywny elementy – stroną, nad którą trzeba więcej pracować, jest np. gra którąś z nóg, to celem na kilka przyszłych treningów, albo do końca sezonu, jest właśnie ten element. Widząc pozytywny efekt, zawodnik staje się bardziej pewny siebie, ma wyższe poczucie własnej wartości na boisku i inaczej reaguje na niektóre meczowe sytuacje. I wie, że potrafi coś poprawić.

Więcej treningu mentalnego już na obozach letnich w wakacje!

Obozy wyjazdowe 2020 >>

Obozy stacjonarne 2020 >>