Zwycięzcy obozów zima 2015 w Hiszpanii

Grupa młodych piłkarzy - w tym zwycięzcy obozów Polish Soccer Skills zima 2015 - wyjechali do Hiszpanii.

Już po raz 10 Polish Soccer Skills ufundowało dla zwycięzców swoich obozów zagraniczny wyjazd treningowy. Jubileuszowy Obóz Zwycięzców – dla najlepszych uczestników obozów zimowych - odbył się w ubiegłym tygodniu w Hiszpanii. Tygodniowy pobyt w kraju mistrzów Europy obejmował wizytę w Madrycie, Cordobie i Sevilli.

W Madrycie zawodnicy Polish Soccer Skills mieszkali w Centrum Treningowym Reprezentacji Hiszpanii - w tych samych pokojach, co najlepsi hiszpańscy piłkarze - i trenowali na ich obiektach. Treningi pod okiem polskich i hiszpańskich trenerów obserwował min. sztab szkoleniowy reprezentacji Hiszpanii U- 17 z pierwszym trenerem Santiago Denio Sanchezem, przygotowującym swój zespół do Mistrzostw Europy, które rozpoczynają się 6 maja w Bułgarii. Nasze treningi obserwował także sam Vicente del Bosque, który pochwalił metody treningowe Polish Soccer Skills. 

Zawodnicy oglądali na żywo mecz Atletico Madryt - Elche, zwiedzili stadion Santiago Bernabeu, muzeum Realu Madryt i reprezentacji Hiszpanii. Następnie wybrali się do Andaluzji, gdzie czekały ich sparingi z rówieśnikami z Cordoby. Następnie przyszedł czas na Sevillę, a tam spotkanie z Grzegorzem Krychowiakiem, który między innymi opowiedział jak ważna jest dieta w karierze piłkarskiej. 

W Sevilli nasi zawodnicy zagrali mecze z drużynami Sevilla FC oraz odbyli treningi ze szkoleniowcami klubu Primera Division. Największe wrażenie na zawodnikach Polish Soccer Skills zrobił trener Paco Gallardo - który jako piłkarz przeszedł wszystkie poziomy reprezentacji Hiszpanii, grał z takimi gwiazdami jak Xavi, Iniesta, Ramos a obecnie jest trenerem reprezentacji Andaluzji U16.

"Takie wyjazdy mają na celu nie tylko promocję polskich piłkarzy za granicą, ale też motywować ich do dalszej, ciężkiej pracy" - mówi Krzysztof Kunik, szef Polish Soccer Skills.

Następny Obóz Zwycięzców Polish Soccer Skills już na jesień w Portugalii, dla tych którzy najlepiej wypadną w testach na obozach letnich.

Zapraszamy do śledzenia relacji zdjęciowej z wyjazdu na Facebook'u >>