Zwycięzcy Soccer Skills 2008 jadą do Chelsea Londyn

Sześciu najlepszych technicznie młodych piłkarzy z obozów Soccer Skills 2008 jedzie trenować do Chelsea Londyn. Do finałowych testów przygotowywał ich między innymi Dariusz Dziekanowski i Włodzimierz Smolarek. Wręczenie symbolicznych biletów do Chelsea oglądało ponad 5.000 osób na stadionie w Barlinku.

W wakacje w Barlinku odbył się cykl obozów Soccer Skills, podczas których realizowany był system kompleksowego treningu piłkarskiego. Każdy obóz to 60 godzin treningu techniki piłkarskiej, treningu lekkoatletycznego i 20 godzin sesji z psychologiem sportowym. Młodzi zawodnicy w zależności od wieku i swoich umiejętności przydzielani są do czteroosobowych grup, każda grupa ma swojego trenera i swój program ćwiczeń. Indywidualne podejście do każdego młodego piłkarza szybko przynosi efekty. W młodym wieku wyrabia się nawyki piłkarskie, które później ciężko wyeliminować. Ponieważ trenerzy Soccer Skills szkolą maksymalnie tylko czterech zawodników, mogą zwracać uwagę na każdy szczegół, poprawiać każdy błąd i chwalić każdy postęp.

W obozach wzięło udział ponad 100 chłopców w wieku 7 - 15 lat z całej Polski, Czech, Ukrainy, a nawet Stanów Zjednoczonych. Na zakończenie każdego obozu przeprowadzane były testy umiejętności piłkarskich, na podstawie których wyłonieni zostali finaliści.

6 września w Barlinku odbył się Finał Soccer Skills.18 finalistów walczyło o nagrodę główną - tygodniowy wyjazd treningowy do Chelsea Londyn. Zanim nastąpiły decydujące testy chłopcy trenowali - z Dariuszem Dziekanowskim i z Włodzimierzem Smolarkiem. Psycholog sportowa Soccer Skills Hanna Cygan razem z Adamem Wierciochem - srebrnym olimpijczykiem z Pekinu przeprowadziła też trening mentalny mówiący o radzeniu sobie ze stresem.

Oficjalne ogłoszenie wyników oglądało ponad 5.000 osób na stadionie w Barlinku. Zwycięzcami Soccer Skills zostali:

- w kategorii 7-10 lat

I miejsce - David Kabicek (ČAFC Praha), II miejsce Nikodem Jakubiak (Błękitni Stargard Szczeciński)

- w kategorii 11 - 12 lat

I miejsce - Mateusz Kunik (Znicz Pruszków), II miejsce Marcel Koziorowski (SKP Słupca)

- w kategorii 13 - 15 lat

I miejsce - Tomas Kabicek (FC Motorlet Praha), II miejsce Tomasz Koziorowski (Warta Poznań).

Po raz pierwszy klub Chelsea Londyn zaprosił młodych piłkarzy z Polski na treningi. Wiele razy młodzi piłkarze wyjeżdżali do zagranicznych klubów aby zwiedzaćboiska lub oglądać mecze, ale nigdy, żeby trenować -- mówi Krzysztof Łuczakowski, przedstawiciel firmy adidas - sponsora wyjazdu do Chelsea Londyn.

Dla gości podczas Finału Soccer Skills zagrali Łukasz Zagrobelny, zespół Łzy i formacje barlineckie. Sponsorzy przygotowali również sportowe atrakcje: konsole PlayStation i profesjonalne urządzenie do mierzenia siły i prędkości lotu piłki.

Sponsorami Finału Soccer Skills były fimry: Adidas, Gatorade i EA Sports.

Zdjęcia: Mariusz Szura

Więcej informacji:

Ewelina Stępień, tel. 661 331 001,