Projekt Stypendium w Hiszpanii został stworzony dla młodych piłkarzy, którzy chcą uczyć się grać w piłkę od rodaków aktualnych zwycięzców Ligi Mistrzów i pokazać swoje umiejętności w lidze hiszpańskiej. W ramach projektu zawodnicy mieszkają u rodziny hiszpańskiej, grają w klubie hiszpańskim - adekwatnym do poziomu umiejętności piłkarskich, uczą się języka hiszpańskiego i chodzą do hiszpańskiej szkoły.

Stypendium piłkarskie możliwe jest w takich miastach jak Madryt, Barcelona, Cordoba.

 

WARTO WIEDZIEĆ

Dla kogo?

Projekt Stypendium w Hiszpanii adresowany jest przede wszystkim do zawodników, którzy kończą gimnazjum i starszych.

W jakich miastach?

Projekt Stypendium Polish Soccer Skills w Hiszpanii dostępny jest w takich miastach jak Cordoba, Madryt czy Walencja.

Gdzie mieszkają zawodnicy?

Zawodnicy mieszkają u rodziny hiszpańskiej. Aby poznać kulturę hiszpańską, zwyczaje i aby mieć dobre warunki do przyswajania języka. Mieszkanie u rodziny stwarza większe poczucie bezpieczeństwa niż mieszkanie w internacie

Jak wygląda nauka?

Zawodnicy w zależności od wieku i poziomu znajomości języka hiszpańskiego kierowani są do odpowiednich szkół - gimnazjum, liceum, szkół językowych. Największy nacisk w szkole kładziemy na podnoszenie umiejętności językowych.

Gdzie trenują?

Na podstawie obserwacji treningów, każdy z zawodników trafia do drużyny adekwatnej do poziomu umiejętności, które reprezentują. Są to kluby grające w jednej z pięciu lig juniorskich grających Hiszpanii.

Jaką opiekę mają?

Bezpośrednią opiekę nad Stypendystami sprawują współpracujące z nami rodziny. Za rozwój piłkarski odpowiadają współpracujący z nami trenerzy i skauci.

Kiedy się rozpoczyna?

Roczne stypendium Polish Soccer Skills w Hiszpanii rozpoczyna się we wrześniu, a kończy w czerwcu. Wcześniej po podjęciu decyzji, zawodnik wyjeżdża na tygodniowy testowy pobyt w uzgodnionym terminie.

Co po roku pobytu?

Po rocznym pobycie Stypendyści znają język hiszpański na poziomie bardzo dobrym. Pod koniec sezonu organizowane są dla Stypendystów testy w profesjonalnych klubach piłkarskich. Po weryfikacji Zawodnicy i ich rodzice decydują o przedłużeniu stypendium na kolejny rok.

Jaki jest koszt?

Miesięczny koszt pobytu w Hiszpanii to 2000 Euro. Cena zawiera zakwaterowanie u rodziny hiszpańskiej, całodzienne wyżywienie, treningi w klubie, szkołę, dojazdy, opiekę Host Family, informacje o postępach w klubie, a na końcu pobytu możliwość testów w profesjonalnych Hiszpańskich klubach.

W projekcie Stypendium w Hiszpanii wzieli udział zawodnicy:

STYPENDYŚCI

#
Bartek Przygocki

'2000Las Rozas

#
Marcin Kloch

'1997
Las Rozas

#
Szymon Karwat

'1997Fundacja Marcet

#
Bartek Frąckiewicz

'1997Vila Olimpica

#
Kuba Sobczak

'1997Fundacja Marcet

#
Mateusz Kunik

'1996Cordoba CF

#
Albert Wywioł

'1996Vila Olimpica

#
Szymon Tokaj

'1999CD Apollo

#
Jakub Gessner

'2000Figueroa CF

#
Kryspin Rogoż

'2000Figueroa CF

#
Oliwier Stańczuk

'2000Figueroa CF

#
Bruno Worotyński

'2000Figueroa CF

Zgłoś się na stypendium

Jesteś zainteresowany wyjazdem na stypendium? Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami: 

Sebastian Pietrzyk
tel. 501-655-556
e-mail: sebastian.pietrzyk@soccerskills.pl