Dziekanowski jest ambasadorem szkoły w Polsce. Szkoła ma na celu podnoszenie umiejętności technicznych najmłodszych piłkarzy poprzez cykl obozów treningowych. Jednocześnie, dzięki obecności w czasie turnusów psychologów sportu, możliwe jest przygotowanie dzieci do pokonywania stresu i radzenia sobie z presją. Dodatkowo będą tam fachowcy od treningu biegowego - technika jest tu bardzo ważna. Wszystko po to, aby przygotować uczestników EURO 2016 czy 2020.
"Na turnieju w Austrii i Szwajcarii gołym okiem było widać jak ważne jest wyszkolenie techniczne i biegowe piłkarzy. Niestety, kiedy zawodnik jest już ukształtowany, bardzo trudno te niedostatki wyeliminować. Na szkolenie umiejętności technicznych jest czas w wieku juniora. Dlatego już w 2007 roku zaangażowałem się w projekt, który daje ogromnie dużo młodym adeptom futbolu pod kątem przygotowania ich do zawodu piłkarza w przyszłości." - analizuje "Dziekan". - "Podczas mojej pracy z reprezentacją juniorską pierwsze doświadczenia międzynarodowe zdobywali między innymi Adam Kokoszka (uczestnik EURO 2008), Radosław Majewski, Jakub Rzeźniczak czy Mariusz Pawelec. Ci zawodnicy, reprezentanci Polski, wiedzą jak ważne jest przygotowanie techniczne dla młodego piłkarza.
System szkolenia opiera się ono na poświęceniu całkowitej uwagi na indywidualnym podejściu do każdego z młodych zawodników. Dlatego podczas obozów na jednego trenera podlega tylko czworo młodych piłkarzy.
W tegorocznym Soccer Skills może wziąć udział każde dziecko (zarówno chłopiec jak i dziewczynka) w wieku od 8 do 15 lat, które chce podnieść swoje piłkarskie umiejętności. Selekcja najlepszych młodych futbolistów odbywa się podczas testów organizowanych na rozpoczęcie i zakończenie każdego z turnusów. Ocenia się podczas nich drybling, koordynację, żonglerkę oraz strzały. Zwycięzcy obozów spotkają się na początku września podczas Finału Soccer Skills. Wtedy spośród trzydziestki w 3 kategoriach wiekowych (do 11 lat, do 13 lat i do 15 lat) zostaną wyłonieni zwycięzcy. Ci wyjadą na treningi do Chelsea Londyn.