Ideą Projektu jest prowadzenie w szkołach podstawowych systemowego i darmowego szkolenia motorycznego opartego o indywidualny trening piłki nożnej (najpopularniejszego sportu w Polsce) podczas lekcji WFu, szkolenia dla nauczycieli, a także selekcja i nagradzanie utalentowanych dzieci. Organizatorem projektu społecznego „Ze Szkoły do Reprezentacji” jest Fundacja Polish Soccer Skills.

Udział w Projekcie jest bezpłatny.
W pierwszej edycji Projektu programem zostały objęte klasy czwarte szkoły podstawowej. W kolejnych latach program może być rozszerzany o kolejne klasy.

Grafika

#ZeSzkolyDoReprezentacji

Wartościowe szkolenie

Szkolenie skupia się na doskonaleniu koordynacyjnych zdolności motorycznych. W znacznej mierze decydują one o efektywności aktywności motorycznej jednostki. Szkolenie realizowane w ramach treningu piłki nożnej, którą uprawia największy odsetek dzieci w wieku szkolnym. Poprawa zdolności łączenia i różnicowania ruchów, zdolności szybkiej reakcji czy orientacji czasowo-przestrzennej, potrzebna jest wszystkim dzieciom i młodzieży, niezależnie od tego, czy grają na co dzień w drużynach piłkarskich czy nie. 

Wyszukiwanie talentów

Celem projektu jest wyszukiwanie utalentowanych dziewczynek i chłopców spośród uczniów szkół podstawowych i motywowanie ich do dalszej pracy oraz rozwijania swoich umiejętności poprzez udział w fundowanych obozach wakacyjnych Polish Soccer Skills. Udział  w obozie otwiera „drzwi” do kolejnych etapów, czyli do powołania do Reprezentacji Polish Soccer Skills i do wygrania darmowych wyjazdów na sparingi z najlepszymi europejskimi drużynami, takimi jak Bayern Monachium, Liverpool, czy Sporting Lizbona.

Na czym polega projekt?
 • Do Projektu wybranych zostaje 16 szkół podstawowych z całej Polski, z których wszyscy uczniowie klas czwartych zostaną objęci programem szkolenia techniki piłkarskiej i doskonalenia koordynacyjnych zdolności motorycznych. W kolejnych latach projekt może zostać rozszerzony o klasy piąte.
 • Nauczyciele WFu, zostają przeszkoleni, wyposażeni w stroje sportowe i otrzymują bardzo szczegółowy program treningowy obejmujący 1 godzinę WFu tygodniowo.
 • Dzieci w ramach Projektu przechodzą testy początkowe i testy końcowe, dzięki temu jest możliwe zbadanie progresu i wyselekcjonowanie najbardziej utalentowanego zawodnika lub zawodniczkę z każdej szkoły. 
 • Każdy uczeń/uczennica otrzymuje informację zwrotną o postępach i umiejętnościach wraz z dopasowanym do ucznia indywidualnym planem treningowym do samodzielnego treningu. 
 • Uczniowie, którzy wybrani zostają w każdej szkole (po 1 reprezentancie z każdej szkoły) na podstawie wyników testów, w nagrodę wyjeżdżają na obóz Polish Soccer Skills, gdzie poza profesjonalnym programem szkolenia piłkarskiego, otrzymają też szansę zawalczyć o powołanie do Reprezentacji PSS i darmowe wyjazdy na sparingi zagraniczne z mocnymi europejskimi drużynami.
 • Szkoły mają szansę uzyskać sprzęt sportowy, o który rywalizować będą - podczas Inauguracji Reprezentacji Polish Soccer Skills - uczniowie szkół uczestniczących w Projekcie.
 • Udział w projekcie jest bezpłatny zarówno dla szkoły jak i uczniów, a wszelkie nagrody fundowane są przez organizatorów i partnerów, w ramach promocji zdrowego rozwoju dzieci.
KORZYŚCI

Korzyści dla uczniów

Uczniowie podnoszą swoje koordynacyjne zdolności motoryczne oraz  doskonalą technikę piłkarską. Każdy uczeń/uczennica otrzyma informację zwrotną o postępach i umiejętnościach wraz z indywidualnym planem treningowym do samodzielnego treningu. Dodatkowo wszyscy uczniowie mają szansę wygrania obozu Polish Soccer Skills, podczas którego będą mogli rywalizować o powołanie do Reprezentacji PSS i darmowe wyjazdy do najlepszych europejskich akademii.

Korzyści dla nauczycieli

Nauczyciele otrzymują stroje sportowe marki adidas z logo m.in. szkoły, szkolenie przygotowawcze, konspekty treningowe na lekcje WFu, możliwość zatrudnienia na obozach Polish Soccer Skills w wakacje i w ferie zimowe, szansę na powołanie do kadry szkoleniowej Reprezentacji PSS, która m.in. wyjeżdża z Reprezentacjami na sparingi do najlepszych europejskich akademii takich jak Bayern Monachium, Juventus, Liverpool, czy Sporting Lizbona.

Korzyści dla rodziców

Rodzice otrzymują obiektywny feedback o umiejętnościach sportowych swoich dzieci wraz z wynikami testów na tle specjalnego Potencjometru Polish Soccer Skills, w którym widać, gdzie znajduje się dziecko na tle swoich rówieśników z całej Polski (50.000 wyników testów), a także wskazówki do dalszego potencjalnego rozwoju dziecka. Projekt pozwala rodzicom na zauważenie ewentualnego talentu sportowego swojego dziecka.

Korzyści dla szkoły

Szkoły uczestniczące w projekcie otrzymują wsparcie w unowocześnieniu i profesjonalizacji lekcji WFu. Poprzez udział w projekcie szkoły zapewniają szansę w rozwoju sportowym swoim uczniom i nauczycielom, a także realizują projekt społecznie odpowiedzialny, który mogą wykorzystywać wizerunkowo w swojej komunikacji. Szkoły dają szansę uczniom, na zauważenie i wykorzystanie ich talentu. Szkoły uzyskają szansę na otrzymanie sprzętu sportowego.

Korzyści dla klubu

Kluby piłkarskie mają korzyść z tego, że dzieci w szkole uczą się techniki piłkarskiej i koordynacyjnych zdolności motorycznych, dzięki czemu są lepiej przygotowane do treningu drużynowego realizowanego przez klub. Testy umiejętność i wyniki badań potencjału, dadzą feedback potrzebny klubowi. A jeżeli zawodnik wygra testy i dostanie szansę na pokazanie swoich umiejętności na kolejnych poziomach, będzie to uznanie dla dobrego procesu szkoleniowego w klubie.

Korzyści społeczne

Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportu wśród dzieci i młodzieży - jako sport powszechny jest w największym stopniu odpowiedzialna za ogólną kondycję. Projekt poprzez wprowadzenie do szkoły podstawowej systemowego szkolenia koordynacyjnych zdolności motorycznych w oparciu o piłkę nożną, ma szansę nie tylko podnieść sprawność fizyczną dzieci i młodzieży, ale także wpłynąć na kondycję zdrowotną dorosłego społeczeństwa w przyszłości.

AKTUALNOŚCI PROJEKTU:
 • Zwycięzcy programu Ze Szkoły do Reprezentacji 2024

  Z wielką radością ogłaszamy zwycięzców programu realizowanego już kolejny sezon przez Fundację Polish Soccer Skills "Ze Szkoły do Reprezentacji"

  czytaj dalej
 • Ponad 250 uczniów szkół uczestniczących w programie „Ze Szkoły do Reprezentacji” brało udział w organizowanej przez Fundację Polish Soccer Skills inauguracji sezonu na stadionie PGE Narodowy.

  Wielu uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym wygrało testy Polish Soccer Skills w swoich szkołach i wyjechało na darmowe obozy, potwierdziło swoje wysokie wyniki sportowe, dzięki czemu zasiliło szeregi Reprezentacji PSS, która tego samego dnia, na murawie stadionu PGE Narodowego również miała swoje święto.

  czytaj dalej
NAGRODA

NAGRODA - DARMOWY OBÓZ LETNI

Nagrodą w projekcie jest darmowy udział w obozie letnim Polish Soccer Skills dla 16 zawodników – po jednym z każdej szkoły biorącej udział w projekcie "Ze Szkoły do Reprezentacji". Zwycięzca będzie miał możliwość wyboru lokalizacji i terminu obozu, spośród wszystkich dostępnych w ofercie Polish Soccer Skills.

Podczas obozów Polish Soccer Skills realizowany jest program indywidualnego treningu techniki piłkarskiej (w grupie 1 trener-4 zawodników), motoryki i treningu mentalnego z psychologami sportu, a także zajęć integracyjnych Fair-Play. Za gry i obserwacje odpowiadają trenerzy zagraniczni z najlepszych europejskich akademii. Program dobierany jest indywidualnie do umiejętności piłkarzy. Selekcja najbardziej uzdolnionych zawodników odbywa się spośród wszystkich uczestników na podstawie testów umiejętności i Potencjometru – narzędzia stworzonego przez fundację do wyszukiwania talentów. Potencjometr daje obiektywny feedback ponieważ posiada już ponad 50.000 wyników testów zawodników ze wszystkich kategorii wiekowych. Uczestnicy obozów otrzymują książkę z opisem swojego profilu umiejętności, dwa komplety strojów adidas, bidon, worek na buty i dyplom. Zawodnicy mają zagwarantowane zakwaterowanie, pełne wyżywienie, wodę na treningi, ubezpieczenie i opiekę.

SZANSA NA POWOŁANIE DO REPREZENTACJI POLISH SOCCER SKILLS

Zawodnicy i zawodniczki ze wszystkich kategorii wiekowych, którzy najlepiej wypadną w testach na obozach Polish Soccer Skills powoływani są do Reprezentacji Polish Soccer Skills w każdym roczniku od U9 do U19 i objęci są specjalnym programem treningu, zgrupowań i promocji, w ramach którego najlepsi z nich mają fundowane przez fundację wyjazdy na sparingi do najlepszych akademii w Europie. Do tej pory zawodnicy i zawodniczki grali z takimi klubami jak Bayern Monachium, Sporting Lizbona, Liverpool, Juventus, Atletico, Real Madryt, AC Milan, czy Manchester City. Wielu zawodników, którzy w przeszłości wyróżnili się w testach Polish Soccer Skills, dziś gra w profesjonalnej piłce – m.in. Karol Linetty i Kamil Jóźwiak – Reprezentacja Polski. W Reprezentacji U21 – na mecze eliminacyjne do Euro zostało powołanych aż 6 zawodników, którzy wyróżnili się w testach PSS. Zawodnicy i zawodniczki, których potencjał został zauważony w Polish Soccer Skills grają w każdej młodzieżowej Reprezentacji Polski od U15 do U21. Uczestnicy obozów Polish Soccer Skills grają w takich klubach jak: Torino FC, Derby County FC, SPAL, UD Logroñés, West Bromwich Albion, Ipswich Town, Legia Warszawa, Lech Poznań, Wisła Kraków i kilkudziesięciu innych klubach Ekstraklasy i innych lig europejskich.

SZANSA NA SPRZĘT SPORTOWY DLA SZKOŁY

Poza wszystkimi korzyściami dla szkół uczestniczących w Projekcie (realizacja systemowego programu szkolenia, doskonalenie warsztatu nauczycieli i wspieranie talentów sportowych uczniów), szkoły uzyskają także szansę pozyskania sprzętu sportowego. W czasie Inauguracji Reprezentacji Polish Soccer Skills, która odbędzie się w październiku 2022 roku na jednym z najważniejszych stadionów piłkarskich w Polsce (PGE Narodowy lub Stadion Śląski), uczniowie każdej szkoły rywalizować będą o pakiet sprzętu dla swojej szkoły.

SUKCES PILATOŻU

SUKCES PILOTAŻOWEGO PROJEKTU

Od września 2021 w pilotażowym projekcie wzięła udział Szkoła Podstawowa nr 3 z Kłodzka. W szkole są 4 klasy czwarte, które zostały objęte programem. Czterech nauczycieli WFu zostało przeszkolonych i poinstruowanych w jaki sposób mają realizować program. Fundacja Polish Soccer Skills przygotowała szczegółowe i łatwe w realizacji konspekty treningowe, wyposażyła nauczycieli w dresy, w szkole zawisły banery promujące akcję, a dzieci przeszły testy początkowe określające poziom umiejętności i są w trakcie procesu treningowego, przed testami końcowymi i przed wyłonieniem zwycięzcy. 

REGULAMIN
Regulamin programu "Ze Szkoły do Reprezentacji"

 

Regulamin programu "Ze Szkoły do Reprezentacji"

 

 1. Organizatorem projektu „Ze szkoły do Reprezentacji” jest Fundacja Polish Soccer Skills z siedzibą w Warszawie przy al. Księcia J. Poniatowskiego, 03-901 Warszawa (Stadion PGE Narodowy), wpisany do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego pod numerem KRS 0000428298, NIP: 7010350314, REGON: 146236821-0025, zwanym dalej „Fundacja” lub „Organizator”.
 2. Ideą projektu społecznego Ze szkoły do Reprezentacji jest popularyzacja piłki nożnej wśród uczniów szkół podstawowych w szczególności klas czwartych oraz organizowanie bezpłatnych szkoleń, a także wyszukiwanie i nagradzanie uczniów z umiejętnościami piłkarskimi
 3. Celem projektu jest wyszukiwanie uczniów szkół podstawowych z umiejętnościami piłkarskimi i motywowanie ich do dalszej pracy oraz rozwijania swoich umiejętności poprzez nagrody w postaci powołania na zgrupowanie w formie obozu treningowego Polish Soccer Skills, który otwiera im drzwi do kolejnych etapów, czyli do Reprezentacji Polish Soccer Skills i do wygrania darmowych wyjazdów na sparingi z najlepszymi europejskimi drużynami.
 4. Udział w projekcie jest bezpłatny. Projekt jest finansowany jest ze środków własnych Fundacji oraz partnerów projektu.
 5. Nabór otwarty do projektu jest tylko w pierwszym roku realizacji projektu. W kolejnych latach Organizator może zdecydować o kontynuacji projektu i o ewentualnym nowym naborze szkół.
 6. Zgłoszenie do projektu może być dokonane przez dyrektora szkoły lub przez upoważnioną przez niego osobę.
 7. Zgłoszenie do projektu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
 8. Zgłoszenie do projektu w pierwszym roku realizacji projektu odbywa się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.soccerskills.pl i musi zawierać następujące informacje: nazwa szkoły, adres, województwo, , Imię i nazwisko dyrektora, imię i nazwisko osoby oddelegowanej do kontaktu, e-mail do osoby kontaktowej, telefon do osoby kontaktowej. 
 9. Zgłaszający oświadcza, że dane wysłane w zgłoszeniu są zgodne z prawdą.
 10. Po zakończeniu etapu nadsyłania zgłoszeń (aktualny harmonogram dostępny na www.soccerskills.pl) zostanie wybrana jedna szkoła z każdego województwa.
 11. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń w pierwszym roku realizacji projektu, Fundacja Polish Soccer Skills (organizator)  opublikuje na swojej stronie www oraz na swoich social mediach (FB i Insta) szkoły zgłoszone do Projektu. Dla województw w których zgłosiło się więcej niż jedna szkoła, otwarte zostanie specjalne głosowanie. W głosowaniu wezmą udział maksymalnie 3 szkoły z województwa – o udziale w głosowaniu decyduje losowanie. Głosowanie odbędzie się na stronie FB organizatora i zdecyduje o wyborze szkoły na podstawie internetowej aktywności uczniów i sympatyków. Dla województw w których nie zgłosiła się żadna szkoła, termin na zgłoszenia zostanie wydłużony do czasu zakończenia głosowania – w tym przypadku zdecyduje kolejność zgłoszeń. Po zakończeniu głosowania roku organizator opublikuje na swojej stronie www oraz na swoich social mediach (FB i Insta) wyłonioną listę szkół zgłoszonych do Projektu.
 12. Szkoły wybrane do projektu zostaną powiadomione o dołączeniu do projektu poprzez wysłanie maila potwierdzającego.
 13. O ostatecznej liczbie szkół biorących udział w projekcie decyduje Organizator.
 14. W kolejnych latach realizacji projektu Organizator decyduje o kontynuacji projektu w danej szkole i o ewentualnym rozszerzeniu go na inne klasy. Organizator ma prawo zaprosić nowe szkoły do udziału w projekcie. Szkoły mogą, ale nie muszą przyjąć zaproszenia do kontynuowania/realizacji projektu.
 15. Zwrotnie szkoła, która zdecyduje się na udział w projekcie podpisuje umowę/aneks i wypełnia formularze zgłaszające poszczególnych uczestników projektu – uczniów klas czwartych (i innych klas, jeżeli zostaną zaproszone przez Organizatora) wraz z danymi kontaktowymi do rodziców oraz nauczycieli WF tych klas wraz z danymi kontaktowymi i rozmiarami strojów adidas dla nauczycieli. Szkoła jest zobowiązania do uzyskania zgody rodziców na udział dzieci w projekcie.
 16. Po zgłoszeniu uczestników Fundacja wysyła zaproszenie do nauczycieli na szkolenie online lub do zapoznania się z nagranym materiałem szkoleniowym. Szkolenie dla nauczycieli jest obowiązkowe.
 17. Po zgłoszeniu uczestników Fundacja wysyła informację do rodziców o zakwalifikowaniu dziecka do projektu. 
 18. Fundacja wysyła przesyłką kurierską do szkoły biorącej udział w projekcie dresy dla nauczycieli klas biorących udział w projekcie, banery do powieszenia w salach sportowych i na boiskach oraz plakaty informacyjne.
 19. Nauczyciele otrzymują stroje jednorazowo. Przy kontynuacji projektu nowe stroje dla nauczycieli nie są gwarantowane przez Organizatora.
 20. Fundacja wysyła drogą mailową szczegółowe konspekty treningowe wraz z testami początkowymi i instrukcją do wysłania wyników.
 21. Nauczyciele mają do dyspozycji poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy koordynatora szkolenia Polish Soccer Skills do wsparcia merytorycznego.
 22. Nauczyciele mają obowiązek prowadzenia zajęć w dostarczonych przez Fundację strojach.
 23. Szkoła ma obowiązek wywieszenia banerów i plakatów według instrukcji wysłanej przez fundację.
 24. Szkoła ma obowiązek wysłania do Organizatora zdjęć/filmów z realizacji projektu w celu zamieszczenia na social mediach Organizatora.
 25. Nauczyciel ma obowiązek przeprowadzenia testów początkowych wśród uczestników projektu, wysyłki wyników testów do fundacji, prowadzenia zajęć zgodnie z dostarczonym przez fundację programem, przeprowadzenia wśród uczestników projektu testów końcowych i wysyłki wyników do fundacji.
 26. Fundacja zobowiązuje się zliczyć wyniki testów początkowych i końcowych i za pomocą algorytmu Potencjometru wyselekcjonować jednego zawodnika z każdej szkoły, który zostanie zwycięzcą.
 27. Fundacja zobowiązuje się wysłać wyniki testów do rodziców wraz z dostępem do potencjometru, w którym widać, gdzie znajduje się dziecko względem swoich rówieśników, wraz z progresem początek i koniec programu i wskazówkami do treningu. Potencjometr to narzędzie będące własnością Fundacji, które na bazie algorytmów zlicza wyniki testów i selekcjonuje zawodników o największym potencjale.
 28. Fundacja funduje 16 uczniom – po jednym z każdej szkoły biorącej udział w projekcie, zwycięzcom testów bezpłatny udział w obozie letnim Polish Soccer Skills. Świadczenie zawiera: 
 1. zakwaterowanie w pokojach z łazienkami
 2. całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja, posiłek regeneracyjny, napoje na treningi)
 3. dwa nowe komplety meczowe marki adidas na własność - koszulki, spodenki, getry 
 4. czapka, worek na buty i bidon z logiem Polish Soccer Skills
 5. zajęcia z trenerem zagranicznym
 6. trener piłkarski (grupa maksymalnie 4 osobowa)
 7. trening motoryczny/fizjo
 8. zajęcia z psychologiem sportowym
 9. zajęcia integracyjne "Fair Play!"
 10. zajęcia teoretyczne (taktyka, dieta, regeneracja)
 11. profesjonalna kadra wychowawców
 12. sprzęt treningowy firmy Adidas do użytku podczas obozu - kurtka przeciwdeszczowa, koszulka polo
 13. pranie sprzętu sportowego
 14. basen lub plaża
 15. opieka medyczna
 16. ubezpieczenie NNW
 17. dyplom ukończenia obozu
 18. książka z opisem indywidualnego profilu zawodnika od trenerów prowadzących i psychologów – (dostęp on-line)
 19. fotoreportaż zdjęciowy (dostęp on-line)
 20. udział w testach umiejętności, które klasyfikują do powołania do Reprezentacji PSS i do darmowych wyjazdów zagranicznych
 21. Świadczenie nie obejmuje dojazdu na miejsce obozu.
 1. Zgłoszenia na wybrany obóz dla Ucznia – zwycięzcy dokonuje rodzic poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie soccerskills.pl
 2. Uczeń – zwycięzca biorący udział w obozie letnim Polish Soccer Skills bierze udział w kolejnych testach umiejętności podczas obozu. Testy wykonywane są na fotokomórkach. Wyniki testów wpadają do bazy wszystkich uczestników obozów letnich Polish Soccer Skills.
 3. Jeżeli Uczeń – zwycięzca wygra testy z innymi uczestnikami obozów, zostanie powołany do Reprezentacji Polish Soccer Skills i zostanie objęty specjalnym programem opieki i promocji w ramach którego weźmie udział w Inauguracji Sezonu Reprezentacji PSS, w zgrupowaniu krajowym w Cetniewie i w wyjeździe zagranicznym na sparingi do jednego z najlepszych europejskich klubów.
 4. Nauczyciel biorący udział w projekcie ma możliwość zgłoszenia swojej osoby do pracy na obozy Polish Soccer Skills w charakterze trenera, wychowawcy lub kierownika obozu. 
 5. Nauczyciel ma szansę wykazania się podczas obozów Polish Soccer Skills i ubiegania się o powołanie do kadry szkoleniowej Reprezentacji Polish Soccer Skills, w ramach której zapewnione są m.in. wyjazdy na sparingi do najlepszych europejskich akademii.
 6. Szkoła biorąca udział w projekcie ma prawo do udziału w eventcie Inauguracja Sezonu Reprezentacji, podczas którego szkoły będą mogły rywalizować o sprzęt piłkarski ufundowany przez Organizatora. Dojazd na miejsce eventu jest po stronie szkoły. 
 7. Administratorem danych osobowych jest Fundacja Polish Soccer Skills z siedzibą w Warszawie, przy Alei Księcia J. Poniatowskiego 1 lok. 01.061, 03-917 Warszawa (Stadion PGE Narodowy) zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego pod numerem KRS 0000428298, NIP: 7010350314, REGON: 146236821-0025
 8. Osobom, których dane są przetwarzane przysługuje prawo wglądu do treści podanych przez nich danych osobowych oraz ich poprawiania, aktualizacji, uzupełniania lub usuwania. W tym celu można się kontaktować pisząc na adres e-mail info@soccerskills.pl lub Fundacja Polish Soccer Skills , al. Księcia J. Poniatowskiego 1 lok. 01.061, 03-917 Warszawa.
 9. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie 20 grudnia 2021 roku.
 10. Fundacja może okresowo wprowadzać zmiany do niniejszego Regulaminu. Po wprowadzeniu takich zmian, Fundacja udostępni nową wersje Regulaminu pod adresem: www.soccerskills.pl.
 11. W wypadku, gdyby którekolwiek z postanowień niniejszego Regulaminu okazało się nieważne, postanowienie takie zostanie zmienione lub usunięte i pozostanie bez wpływu na pozostałe postanowienia Regulaminu. 
 12. Wszelkie zmiany Regulaminu wchodzą w życie z dniem ich zatwierdzenia.