NIE OD RAZU KRAKÓW ZBUDOWANO. WYZNACZ CEL I WALCZ O MARZENIA!

Wybierając się w dłuższą podróż, musimy wiedzieć, dokąd chcemy dotrzeć i dokładnie zaplanować trasę. Podobnie jest w sportowym życiu wszystkich zawodników. Dobrze wyznaczony cel sprawia, że nawet w najtrudniejszych warunkach nie brakuje im sił do treningu.Jak wyznaczyć cel, aby go osiągnąć? – zdradza nam Iga Walczak, koordynatorka treningu mentalnego Polish Soccer Skills.

Jak wyznaczyć cel, aby go osiągnąć? – zdradza nam Iga Walczak, koordynatorka treningu mentalnego Polish Soccer Skills.

Wybierając się w dłuższą podróż, musimy wiedzieć, dokąd chcemy dotrzeć i dokładnie zaplanować trasę. Podobnie jest w sportowym życiu wszystkich zawodników. Dobrze wyznaczony cel sprawia, że nawet w najtrudniejszych warunkach nie brakuje im sił do treningu. Często pytają: Co mogę zrobić, żeby nie brakowało mi motywacji? Odpowiadam zawsze: wyznacz cel!

 

Prawidłowe sformułowanie celu zwiększa szansę na jego realizację.

 

O czym zatem należy pamiętać? Przede wszystkim wyznaczany cel powinien być konkretny, jednoznaczny. Zawodnik musi wiedzieć, dokąd zmierza, co chce osiągnąć, w czym być lepszy. Dobrze określony cel powinien też dawać możliwość weryfikowania postępów na drodze do jego realizacji tak, aby zawodnik wiedział, czy już osiągnął to, co zaplanował, a jeśli nie, to jak długą drogę ma jeszcze przed sobą. Cel: poprawić wynik na 100 metrów o 0,1 sekundy spełnia to kryterium. Cel: szybciej biegać – już nie. Cel powinien też być ambitny, atrakcyjny. Zawodnikowi trudno będzie znaleźć motywację do ciężkiej pracy, jeśli cel nie będzie dla niego wyzwaniem, nie będzie go pociągał, inspirował.

Materiał powstał we współpracy z Fundacją Polish Soccer Skills

 

Źródło: http://www.przegladsportowy.pl/junior/polish-soccer-skills,polish-soccer-skills-nie-od-razu-krakow-zbudowano,artykul,786991,1,12759.html