Nowi Stypendyści w Hiszpanii

Zawodnicy, którzy chcą przez co najmniej rok mieszkać, uczyć się i grać w piłkę w Hiszpanii, wcześniej wyjeżdżają na tygodniowy pobyt w docelowym miejscu, aby poznać warunki, w jakich będą żyć od września.

W dniach 31.01 – 07.02.2015 dwóch zawodników Polish Soccer Skills przebywało przez tydzień w Madrycie, w ramach przygotowania do projektu Stypendium w Hiszpanii. Piotr i Mateusz mieli okazję trenować razem ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii, a miejscowi trenerzy mogli przyjrzeć się ich umiejętnościom, dzięki czemu od września będą mogli znaleźć się w drużynach najbardziej odpowiadających ich potencjałowi.  Mateusz i Piotr marzą, aby zostać w przyszłości profesjonalnymi piłkarzami. Korzystając z pobytu w stolicy Hiszpanii, chłopcy mogli obserwować w centrach treningowych Atletico i Realu, jaki poziom prezentują ich rówieśnicy z tych klubów.

Oprócz treningów chłopcy zobaczyli szkołę, do której będą uczęszczać w Madrycie, gdzie przedstawiono im panujący w Hiszpanii systemem oświaty. W trakcie tygodnia doszło również do spotkania z dwoma aktualnymi Stypendystami Marcinem i Bartkiem, którzy opowiedzieli jak wygląda ich życie w kraju Mistrzów Europy. Perfekcyjne opanowanie języka sprawia, że nasi aktualni Stypendyści czują się w Hiszpanii jak w domu i planują kontynuować swoją przygodę przez kolejny rok. Mateusz i Piotr wraz ze swoimi rodzinami odwiedzili ponadto rodzinę, u której mieszka Bartek. Są to niezwykle otwarci i sympatyczni ludzie (jak większość mieszkańców tego kraju), którzy traktują naszego podopiecznego jak swojego syna.

Treningi i nauka to oczywiście nie jedyny aspekt projektu Stypendium Hiszpanii. Równie ważna jest nauka języka, która nie byłaby możliwa bez poznania kultury, dlatego też każdą wolną chwilę nasi przyszli stypendyści starali się poświęcić na zwiedzanie. Pobyt w Madrycie przypadł na bardzo niezwykły tydzień pod względem atrakcji piłkarskich, dzięki czemu chłopcy wraz z rodzinami mieli okazję obejrzeć na Santiago Bernabeu mecz Real – Sewilla (z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie) oraz derby Madrytu na stadionie Vicente Calderon.

Tygodniowy pobyt był niezwykle udany i pożyteczny – jak stwierdzili zgodnie wszyscy obecni. Mateusz i Piotr stawiają przed sobą po powrocie bardzo ambitne zadania, chcą skupić się na nauce, aby jak najlepiej zdać egzaminy szkolne, ciężko trenować w swoich klubach oraz szlifować język hiszpański, tak aby od września jak najlepiej prezentować się w Madrycie.

W marcu na tydzień do Madrytu wyjeżdżają kolejni Stypendyści.

GALERIA ZDJĘĆ Z WYJAZDU >>

Więcej o projekcie Stypendium Polish Soccer Skills w Hiszpanii >>

Jeżeli chcesz dołączyć do Stypendystów Polish Soccer Skills skontaktuj się z nami:

Sebastian Pietrzyk, tel. 501 655 556, e-mail: sebastian.pietrzyk@soccerskills.pl