Idea Stypendium

Celem projektu Stypendium zagranicznego jest wyrównanie szans piłkarskich polskich zawodników, stworzenie im warunków w jakich rozwijają się najlepsi zawodnicy, Mistrzowie Świata i Mistrzowie Europy, a także nauka języka hiszpańskiego lub angielskiego, który podniesie ich konkurencyjność nie tylko na rynku piłkarskim, ale również w dorosłym życiu.

Polscy piłkarze uzyskują możliwość mieszkania przez rok u rodziny angielskiej lub hiszpańskiej, uczenia się w tamtejszej szkole i gry klubie.

PILOTAŻ 2012

Od wakacji 2012 w pilotażowym projekcie Stypendium zagranicznym bierze udział jeden z zawodników Polish Soccer Skills – Mateusz Kunik, rocznik 1996.

 

Pierwszy uczestnik projektu Stypendium w Hiszpanii, po półtora roku pobytu w Barcelonie, został zauważony przez skautów klubu CORDOBA CF (Primera Division) i w lutym 2014 roku stał się zawodnikiem tego klubu.

  

Koledzy z klubu i trenerzy CE Vila Olimpica o Mateuszu, uczestniku pilotażowego projektu Polish Soccer Skills Stypendium w Barcelonie.

Po półtora roku pobytu w Barcelonie, Mateusz został zauważony przez skautów klubu CORDOBA CF (Secunda Division) i w lutym 2014 roku stał się zawodnikiem tego klubu.

Początkowo Mateusz mieszkał w dzielnicy Sant Andreu w Barcelonie z rodziną katalońską. Przez wakacje Mateusz intensywnie uczył się języka hiszpańskiego w szkole w Barcelonie i miał indywidualne treningi piłkarskie. Od września zaczął chodzić do szkoły – ostatniej, czwartej klasy gimnazjum i trenować w klubie Vila Olimpica, stając się pełnoprawnym piłkarzem Katalońskiego Związku Piłki Nożnej i Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej.

Po roku pobytu w Hiszpanii Mateusz perfekcyjnie opanował język hiszpańki i dosyć dobrze język kataloński. Po zakończonym sezonie wziął udział w testach w profesjonalnym klubie CE L'Hospitalet (Segunda Division B) i po pozytywnej weryfikacji jego umiejętności, został zawodnikiem tego klubu, przedłużając swój pobyt na kolejny rok. W tym właśnie klubie Mateusz został zauważony przez skautów klubu Cordoba CF. Od lutego 2014 roku Mateusz mieszka w Cordobie u andaluzyjskiej rodziny i uczy się w liceum La Salle, które zajmuje najwyższe miejsce w rankingu andaluzyjskich szkół.

 

Aktualności - Stypendium zagraniczne:
 • Stypendium w Hiszpanii

  Projekt „Stypendium w Hiszpanii” przeznaczony jest dla zawodników między 16 a 18 rokiem życia, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności piłkarskie i językowe w kraju, który słynie ze szkolenia piłkarskiego i wiecznie świecącego słońca!

  czytaj dalej
 • Goniec Bartoszycki: Hiszpańska przygoda

  Mateusz Kozłowski ma dopiero 13 lat, ale już porzucił rodzinne miasto i wyjechał do Hiszpanii. Uczy się tam i trenuje piłkę nożną, z którą pierwszy kontakt miał w szkółce Legia-Bart Bartoszyce. — Zobaczymy, co czas przyniesie — mówią rodzice chłopca.

  czytaj dalej
 • Nowi Stypendyści w Hiszpanii

  W minionym tygodniu wróciło z Madrytu dwóch przyszłych Stypendystów Polish Soccer Skills. Zawodnicy poza treningami z drużyną Las Rozas, wizytacją rodzin i szkoły oraz zwiedzaniem Madrytu mieli okazję m.in. obejrzeć mecz Realu Madryt, zwiedzić stadion Vincente Calderon oraz wziąć udział w treningu Kadry Królewskiej Madryckiej Federacji Piłki Nożnej.

  czytaj dalej
 • Stypendium w Anglii

  Zdobyte doświadczenie przy prowadzeniu projektu Stypendium w Hiszpanii, pozwala nam wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom i uruchomić nowy projekt - Stypendium w Anglii. W kraju, który podobnie jak Hiszpania, słynie z najlepszych klubów piłkarskich, jednej z najmocniejszych lig światowych i spójnego systemu szkolenia zarówno piłkarskiego jak i naukowego.

  czytaj dalej
 • Nowi Stypendyści w Hiszpanii

  Zawodnicy, którzy chcą przez co najmniej rok mieszkać, uczyć się i grać w piłkę w Hiszpanii, wcześniej wyjeżdżają na tygodniowy pobyt w docelowym miejscu, aby poznać warunki, w jakich będą żyć od września.

  czytaj dalej