Powołanie do reprezentacji PSS. "Nasze dziecko jest szczęśliwe"

- Dziecko jest bardzo szczęśliwe, że zostało powołane do reprezentacji. Dla niego to całe życie, od rana wstaje i nie rozstaje się z piłką - powiedziała mama 9-letniego chłopca, który regularnie bierze udział w obozach Polish Soccer Skills.

Nie tak dawno mieliśmy okazję zainaugurować nowy sezon reprezentacji Polish Soccer Skills. Kilkuset osobowa grupa młodych piłkarek i piłkarzy miała okazję trenować na PGE Narodowym. Tymczasem ich rodzice nie kryli radości z faktu, że ich pociechy mogą spełniać swoje pasje pod okiem doświadczonych trenerów.

- Dla nas najważniejsze jest to, żeby syn robił, to co lubi. Granie w piłkę to przede wszystkim okazja do spełnienia jego, a nie naszych ambicji, jak zresztą wspomniała Pani psycholog w trakcie swojego wykładu. My jesteśmy od tego, aby mu towarzyszyć, dawać potrzebne wsparcie, a on ma mieć z tego frajdę - przyznała mama.

Młody 9-latek ma okazję na co dzień grać w akademii Strikers w Grójcu. - Trenuje od dawna, ma na koncie pierwsze sukcesy na szczeblu regionalnym. Cieszę się, że w międzyczasie może podnosić swoje umiejętności w Polish Soccer Skills. W tej chwili trudno odciągnąć dzieci od komputerów, wygląda to zupełnie inaczej niż w czasach naszej młodości. Cieszę się jako rodzic, że mój syn ma pasję, jaką jest piłka nożna. Nie trzeba go do niczego zmuszać, a na trening i mecz idzie z wielką chęcią - dodała.