Przegląd Sportowy: Funkcjonalność czyli aplikacja bez oraniczeń

POTENCJOMETR. Platforma i narzędzia, dzięki którym treningi wchodzą na wyższy poziom.

Nie ma piłkarzy lepszych czy gorszych. Są tylko lepiej lub gorzej wytrenowani. Ta zasada przyświecała twórcom systemu Soccer Skills PRO.
System Soccer Skills PRO Team ma być nie tylko skuteczny, ale przejrzysty. Dlatego oprócz kompleksowej metodologii treningu drużynowego i planifikacji zawiera wiele elementów, które usprawniają pracę szkoleniowców oraz działanie akademii, jak choćby wewnętrzny kalendarz, czy komunikator. Największym ułatwieniem jest jednak dostęp do gotowych konspektów treningowych.
System wyposażony jest także w kreator składu meczowego. Trener wybiera ustawienie na boisku, decyduje, którzy zawodnicy będą grali, a oni otrzymują wiadomość o powołaniu. Po każdym meczu trener może wypełnić analizę spotkania dotyczącą całej drużyny czy poszczególnych zawodników.

W systemie Soccer Skills PRO Team bardzo ważne jest monitorowanie postępów, jakie robią piłkarze z akademii. Umożliwia to Potencjometr – specjalne narzędzie, które w bardzo klarowny, graficzny sposób pokazuje jak dany zawodnik prezentuje się na tle swoich rówieśników z bazy ponad 20 000 wyników. W akademii dużą wagę poświęca się przepływowi informacji. Dlatego system wyposażony jest w wewnętrzny komunikator, dzięki któremu możliwy jest stały kontakt między koordynatorem, trenerami oraz zawodnikami i ich rodzicami.


Bardzo istotny jest też kalendarz. Pozwala koordynatorowi planować wydarzenia dla trenerów, którzy z kolei mogą układać treningi, mecze czy zajęcia dodatkowe dla swoich zawodników. Wydarzenia są w kalendarzach widoczne dla wszystkich osób, do których są dedykowane. Dzięki dostępowi online szkoleniowiec po każdych zajęciach jest w stanie bardzo szybko sprawdzić frekwencję, dodać notatkę dotyczącą treningu lub konkretnego zawodnika. Dodatkowo ma możliwość zadawania w systemie prac domowych swoim podopiecznym i sprawdzania, jak sobie radzą z realizacją powierzonych zadań.