Przegląd Sportowy: Młodzi z powołaniami do reprezentacji!

Wysłuchanie Mazurka Dąbrowskiego, gra w biało-czerwonym stroju, możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z najlepszymi rówieśnikami z całej Europy. W wakacje kilka tysięcy polskich dzieci ciężko trenowało, żeby wywalczyć sobie miejsce w piłkarskiej reprezentacji, w której gra dla wielu była pierwszym krokiem do wielkiej kariery.

– Powołania do kadry były tematem numer jeden na obozach od rana do wieczora. Dla dzieciaków to wielka sprawa – podkreśla Beata Pocztarska, która jako kierownik obozów Polish Soccer Skills z bliska obserwuje rozwój młodych piłkarzy.

Każdy dzień ma inną myśl przewodnią, co innego jest w nim kluczowe. Na początku obozu dzielimy piłkarzy na czteroosobowe grupy, które w kolejnych dniach pracują z trenerami nad techniką użytkową, motoryką, rozumieniem gry. Wszystko prowadzi do tego, co czeka młodych piłkarzy ostatniego dnia, czyli testów z użyciem Potencjometru. To narzędzie, z którego korzystamy od 15 lat do wyłapywania perełek. Porównujemy kilkanaście tysięcy wyników testów, tu nie ma miejsca na przypadek – opowiada Marek Chełkowski, koordynator sportowy na obozach Polish Soccer Skills.

Zachęcamy do przeczytania całego artykułu >>