Przegląd Sportowy: Niezapomniany wyjazd zwycięzców

Pokonać ponad 4 tysiące konkurentów nie jest łatwo, a im się to udało. 20 zawodników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki podczas obozów Polish, Spanish i German Soccer Skills, pojechało na obóz życia – spędzili siedem dni we Włoszech. Obejrzeli na żywo wspaniałe spotkanie Serie A: AC Milan – Juventus Turyn.

Na tygodniowym wyjeździe działo się naprawdę dużo. Młodzi piłkarze z Polski, Niemiec i Hiszpanii dużo zwiedzali – byli w Mediolanie, Turynie, Genui i Rzymie – ale głównie trenowali. Robili to pod okiem trzykrotnego mistrza Włoch i byłego piłkarza m.in. Genui czy AC Milan Stefano Eranio, który obecnie prowadzi grupy młodzieżowe rossonerich. Treningi pod jego okiem przypadły do gustu młodym zawodnikom, którzy przyznawali, że podczas tych zajęć bardzo dużo się nauczyli.

 

Uczestnicy obozu najbardziej podekscytowani byli jednak wizytą na San Siro na meczu AC Milan – Juventus (1:0). Nie była to jedyna atrakcja dla piłkarzy, bo następnego dnia spotkali się z Karolem Linettym, najsłynniejszym absolwentem Polish Soccer Skills.

 

Kolejny obóz PSS odbędzie się wiosną. Zwycięzcy zimowych obozów wyjadą na tydzień do Hiszpanii.

 

Źródło: http://www.przegladsportowy.pl/junior/polish-soccer-skills,najlepsi-pilkarze-z-polski-pojechali-na-tygodniowy-oboz,artykul,731852,1,12759.html