Przegląd Sportowy: Szkoła futbolu w Cetniewie. Obserwują ich skauci z Polski i europejskich klubów

Trwa zgrupowanie akademii w Cetniewie. Bierze w nim udział aż 250 zawodników Polish Soccer Skills.

W niedzielę rozpoczęło się zimowe zgrupowanie reprezentacji Polish Soccer Skills. To ogromne przedsięwzięcie. – W Cetniewie mamy 250 zawodników podzielonych na dwanaście reprezentacji (10 męskich i 2 żeńskie – przyp. red.), które aż do soboty będą trenować pod okiem 60 przedstawicieli sztabu szkoleniowego – mówi Sebastian Pietrzyk, koordynator zgrupowania.

 

Podczas niemal tygodniowego obozu adepci futbolu spędzają większość czasu na nauce fundamentów gry. – 75 procent dnia poświęcamy na treningi, które mają pomóc zawodnikom w ich klubach. Każde z ćwiczeń wpływa na różne aspekty gry, np. podczas pracy nad techniką gracz zdobywa dodatkowe umiejętności taktyczne – komentuje Pietrzyk.

W zgrupowaniu reprezentacji Polish Soccer Skills udział biorą najlepsi zawodnicy z obozów organizowanych przez akademię futbolu. Pokazanie się na treningach jest szansą promocji. – Do Cetniewa przyjechali skauci z całej Polski i z kilku europejskich klubów. W przeszłości jeden z naszych piłkarzy trafił nawet na testy do Bayernu Monachium – opowiada Pietrzyk.

 

Źródło:http://www.przegladsportowy.pl/junior/polish-soccer-skills,polish-soccer-skills-trwa-zgrupowanie-reprezentacji-w-cetniewie,artykul,743123,1,12759.html