Przegląd Sportowy: Taktyka w systemie Soccer Skills PRO. Kluczem jest błyskawiczna decyzja

TAKTYKA. Zajęcia w systemie Soccer Skills PRO Team mają być jak najbardziej zbliżone do warunków meczowych.

Nauczanie taktyki w systemie Soccer Skills PRO Team jest niezwykle istotne, gdyż za jej pomocą trener może zbudować styl gry swojego zespołu i sprawić, by grał on według określonej wizji. Metodologia Soccer Skills PRO Team wykorzystuje do nauki taktyki głównie gry zadaniowe. – Takie podejście jest niezwykle istotne, ponieważ nowoczesna piłka nożna opiera się na błyskawicznym podejmowaniu optymalnych decyzji przez piłkarzy – mówi Tomasz Klimas, koordynator treningu taktycznego Soccer Skills PRO i dodaje, że najlepsi zawodnicy mają często ponad 90-procentową skuteczność zagrań.

 

– Potrzebny jest trening jak najbardziej zbliżony do warunków meczowych. Zastosowanie gier zadaniowych pozwala to osiągnąć, a dodatkowo zmusza zawodników do samodzielnego podejmowania decyzji i umożliwia trenowanie kilku elementów jednocześnie – tłumaczy Klimas. Zaznacza, że jest to niezwykle istotne, ponieważ w czasie meczu wszystkie fazy gry (atak, obrona, przejście z obrony do ataku i z ataku do obrony) stale się przenikają. Bardzo istotnym elementem treningu jest także wyposażenie zawodników w dobrą percepcję, czyli obserwację pola gry.

 

– Chodzi o to, by przed otrzymaniem piłki zawodnik był w stanie zebrać niezbędne informacje z boiska, czyli by wiedział, gdzie jest najbliższy przeciwnik, który może go zaatakować, gdzie są wolni partnerzy z zespołu, gdzie jest wolna przestrzeń. Te dane pozwolą mu na szybkie podjęcie optymalnych decyzji na boisku – mówi Klimas. Gry zadaniowe opracowywane przez system Soccer Skills PRO Team są konstruowane w taki sposób, by jak najlepiej przygotować zawodników do sytuacji, z którymi spotkają się w czasie meczu i nauczyć ich odpowiedniej reakcji.

 

Źródło:http://www.przegladsportowy.pl/junior/polish-soccer-skills,polish-soccer-skills-kluczem-jest-blyskawiczna-decyzja,artykul,733569,1,12759.html