Przegląd Sportowy: Trening mentalny. Emocje mają pomagać

W piłce nożnej równie ważne, jak solidna praca na treningach, jest przygotowanie mentalne. Słaba psychika zmarnowała wiele karier, dlatego w Akademii PSS zadbano i o ten element. – Trening mentalny uczy zawodników, czym są emocje, pomaga zrozumieć ich związek z myśleniem oraz wpływ na zachowanie – mówi Iga Walczak (na zdjęciu), koordynator treningu mentalnego w Soccer Skills PRO.

W piłce nożnej równie ważne, jak solidna praca na treningach, jest przygotowanie mentalne. Słaba psychika zmarnowała wiele karier, dlatego w Akademii PSS zadbano i o ten element. – Trening mentalny uczy zawodników, czym są emocje, pomaga zrozumieć ich związek z myśleniem oraz wpływ na zachowanie. Wyposaża w narzędzia, które pomagają regulować poziom pobudzenia w zależności od wymogów sytuacji, pozwalają kontrolować emocje i wykorzystywać je dla własnej korzyści – mówi Iga Walczak (na zdjęciu), koordynator treningu mentalnego w Soccer Skills PRO.

 

Dzięki zajęciom, które prowadzi, zawodnicy poznają techniki wzmacniania motywacji i uczą się, jak reagować na sytuacje, które mogą ją obniżyć. Głównym celem jest budowanie u młodych piłkarzy pewności siebie, zarówno na boisku, jak i poza nim. Uświadomienie im, że mogą kontrolować swoje emocje, pokazanie, jak mają pracować nad motywacją, koncentracją czy efektywnie się komunikować. – Uczą się reagować na błędy i wyciągać z nich wnioski. Trening koncentracji wzmacnia zdolność skupiania się na tym, co najważniejsze i w efekcie ułatwia funkcjonowanie w warunkach silnej presji psychicznej – tłumaczy Walczak. Ćwiczenia z zakresu treningu mentalnego dostępne w Soccer Skills PRO Team dostosowane są do wieku i predyspozycji zawodników. Prosta forma, dokładny opis i szczegółowy komentarz do każdego umożliwia przeprowadzenie ich bez obecności psychologa. Wybrane ćwiczenie może zatem stanowić doskonałe uzupełnienie treningu piłkarskiego.

Źródło:http://www.przegladsportowy.pl/junior/polish-soccer-skills,soccer-skills-pro-team-emocje-maja-pomagac,artykul,733574,1,12759.html