Przegląd Sportowy: Walka z najlepszymi w Europie. "Staniemy się jedną z najlepszych akademii piłkarskich"

Akademia klubu z Bielska-Białej podpisała umowę na korzystanie z Systemu Soccer Skills PRO Team.

W akademii Podbeskidzia szkolenie jest bardzo dobrze zorganizowane, objęci są nim zawodnicy w wieku 3–19 lat. Z dziećmi do dziesiątego roku życia pracuje się w grupach nieselekcyjnych, z podziałem według kategorii wiekowej. Następnie zawodnicy kontynuują naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie. W akademii pracuje 15 trenerów, dwóch trenerów bramkarzy, trzech fizjoterapeutów, pani psycholog. Większość trenerów posiada uprawnienia trenerskie UEFA A.


– Aby zrobić krok do przodu, zdecydowaliśmy się podpisać umowę na korzystanie z Systemu Soccer Skills PRO Team, dzięki czemu mamy kompletny system szkolenia szczegółowo zaplanowany, dostosowany do polskich warunków, zgodny z Narodowym Modelem Gry, jak również program, który jest narzędziem do zarządzania Akademią – mówi Andrzej Wyroba, koordynator Akademii TS Podbeskidzie Bielsko-Biała. Tłumaczy, że planifikacja roczna zapewnia skoncentrowanie się w danym etapie szkolenia na aspektach, które w konkretnym momencie rozwoju są najważniejsze. – Dzięki temu zawodnik w początkowych latach szkolenia jest systematycznie wyposażony w umiejętności indywidualne techniczno-taktyczne, motoryczne oraz mentalne. Dopiero w późniejszym i odpowiednim czasie ważna jest jego rola i funkcjonowanie w zespole. Wszystko po to, by finalnym efektem było otrzymanie kompletnie wyszkolonego piłkarza, który będzie w stanie rywalizować z najlepszymi piłkarzami nie tylko w Polsce, ale i w Europie – mówi Wyroba.

Dzięki Soccer Skills PRO Team wszyscy pracownicy, zawodnicy akademii oraz rodzice podążać będą jedną ścieżką wyznaczoną przez klub, zgodnie z filozofią, którą Akademia wdraża w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą. – W perspektywie czasu jestem przekonany, że dzięki temu systemowi staniemy się jedną z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce – zapewnia Wyroba.

 

Źródło:http://www.przegladsportowy.pl/junior/polish-soccer-skills,polish-soccer-skills-walka-z-najlepszymi-w-europie,artykul,733589,1,12759.html