Przegląd Sportowych: Współpraca pomaga wszystkim. Soccer Skills PRO – unikatowy system w skali Europy!

System Soccer Skills PRO Team jest narzędziem unikatowym w skali Europy. – Jako były dyrektor techniczny Granada CF miałem styczność z wieloma systemami szkolenia oraz narzędziami stosowanymi w klubach całej Europy. Muszę przyznać, że możemy być dumni z Systemu Soccer Skills PRO Team, ponieważ jest on niezwykle profesjonalnym narzędziem –mówi Antonio Barea, dyrektor sportowy Polish Soccer Skills.

System Soccer Skills PRO Team jest narzędziem unikatowym w skali Europy. – Jako były dyrektor techniczny Granada CF miałem styczność z wieloma systemami szkolenia oraz narzędziami stosowanymi w klubach całej Europy. Muszę przyznać, że możemy być dumni z Systemu Soccer Skills PRO Team, ponieważ jest on niezwykle profesjonalnym narzędziem – mówi Antonio Barea, dyrektor sportowy Polish Soccer Skills.

Spójność z modelem PZPN
– Ten system łączy w sobie nie tylko funkcje ułatwiające codzienną pracę trenera, ale przede wszystkim zawiera kompletną metodologię treningu drużynowego dla zawodników od piątego do 19. roku życia – kontynuuje Barea. Wiedza zawarta w systemie to owoc współpracy hiszpańskich, holenderskich, niemieckich oraz polskich specjalistów, dzięki czemu zawiera w sobie wszystkie najnowsze trendy występujące w szkoleniu piłkarskim. Dodatkowo jest on spójny z założeniami Narodowego Modelu Gry, który w tym roku został przedstawiony przez Polski Związek Piłki Nożnej.– System Soccer Skills PRO Team to rozwiązanie, z którego mogą korzystać zarówno duże akademie, jak i małe kluby, federacje piłkarskie czy szkoły. Daje trenerom możliwość korzystania z gotowych konspektów treningowych, modyfikowania ich oraz tworzenia własnych. Najważniejsze jednak, że to wszystko robione jest według ściśle zaplanowanej planifikacji, która została ułożona w sposób periodyczny, z podziałem na lata, jak nauka w szkole – mówi Barea. Roczna planifikacja podzielona jest na szczegółowe cele miesięczne i tygodniowe. Całość jest dostosowana do potrzeb zawodników w zależności od etapu ich rozwoju.

Tak, jak w Europie
– Chcemy, aby przy pomocy naszego systemu kluby i akademie wychowywały zawodników kreatywnych, mogących sprostać wymaganiom nowoczesnego futbolu. System pozwala na ciągłe monitorowanie potencjału zawodnika i jego rozwoju, tak, aby nie skupiać się tylko na tym, jak prezentuje się danej chwili – dodaje dyrektor sportowy Polish Soccer Skills. Już w tym momencie z systemu korzystają profesjonalne kluby piłkarskie i akademie spoza Polski, a rozmowy z kolejnymi są prowadzone (m.in. z akademiami klubów hiszpańskiej Primera Division). – Cieszymy się niezmiernie, że stworzyliśmy narzędzie, które pozwala wszystkim klubom szkolić w sposób profesjonalny, tak jak ma to miejsce w najlepszych akademiach Europy. Jesteśmy unikatowym rozwiązaniem na rynku światowym i dlatego mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli pochwalić się sukcesami na wielu nowych rynkach – kończy Barea.

 

POWIEDZIELI:

„Przyglądałem się od jakiegoś czasu, jak rozwija się Soccer Skills PRO i muszę powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem. Stałem się jego częścią, bo jest to bardzo dobry projekt i wróżę mu sukces na wielu poziomach. Stworzone narzędzia potrzebne są zarówno w profesjonalnej akademii, jak i amatorskich klubach”

Luis Llopis, trener bramkarzy w sztabie Realu Madryt

 

„Cieszę się, że mamy w Polsce takie narzędzie jak Soccer Skills PRO TEAM. Tym bardziej że powstanie tego systemu jest naturalnym skutkiem opracowania w PZPN Narodowego Modelu Gry, co było moim priorytetem w pracy w związku. Zdecydowałem się na Soccer Skills PRO TEAM w Kosie Konstancin nie tylko dlatego, że jest on zgodny z NMG, ale także dlatego, że jest bardzo intuicyjnym, kompleksowym narzędziem, wprowadzającym najwyższe standardy w akademii”

Roman Kosecki, prezes Kosy Konstancin i były wiceprezes PZPN ds. Szkolenia.

 

Źródło:http://www.przegladsportowy.pl/junior/polish-soccer-skills,system-soccer-skills-pro-team-jest-unikalny-w-europie,artykul,733559,1,12759.html