Talenty Klubu 130 Polsat Soccer Skills

Klub 130 Polsat Soccer Skills to konkurencja polegająca na podbijaniu piłki na przemian prawą i lewą stopą, bez kontaktu z podłożem. Każdy kto w ciągu 60 sekund podbije piłkę co najmniej 130 razy wstępuje do elitarnego klubu 130. Klub 130 Polsat Soccer Skills zapoczątkowany został na eliminacjach adidas Football Challenge.

Ktoś mógłby powiedzieć, że promujemy freestaylowców..., ale to nie przypadek, że wszyscy wielcy, techniczni piłkarze tacy jak Messi, czy Beckham zaczynali właśnie od żonglerki. To umiejętność ucząca perfekcyjnie panować nad piłką. We wszystkich zagranicznych szkółkach, żonglerka jest podstawą do dalszej pracy. A potwierdzeniem tego jest fakt, że do Klubu 130 wstąpili w większości chłopcy, którzy są reprezentantami kadry Mazowsza czy Pomorza.

Zdajemy sobie sprawę jak wysokie umiejętności techniczne prezentują chłopcy którzy pokonali granicę 130 podbić piłki nogami w 60 sekund. Tym bardziej, że dzieci w Polsce przez lata były przyzwyczajane do tego że tylko za granicą młodzi piłkarze grają technicznie w piłkę ? mówi Marek Milankiewicz, dyrektor sportowy Polsat Soccer Skills - Celem PSS jest zmiana tej mentalności. Chcemy wyjść z kompleksu słabej technicznie polskiej piłki ? zwłaszcza dziecięcej.

Spośród blisko 3000 młodych piłkarzy, do klubu 130 Polsat Soccer Skills podczas adidas Football Challenge wstąpili:

Mateusz Kunik, Znicz Pruszków - 156 podbić w ciągu minuty

Andrzej Reszke, Perła Złotokłos - 146 podbić w ciągu minuty

Mateusz Kozieniec, Arka Gdynia - 142 podbicia w ciągu minuty

Wiktor Zgórzak, Perła Złotokłos - 141 podbić w ciągu minuty

Wojciech Piotrowski, Perła Złotokłos - 135 podbić w ciągu minuty

Patryk Tomczak, Arka Gdynia - 135 podbić w ciągu minuty

Dominik Pątek, Pogoń Siedlce - 132 podbicia w ciągu minuty

Daniel Miler, Pogoń Siedlce - 132 podbicia w ciągu minuty

Paweł Rypel, Arka Gdynia - 130 podbić w ciągu minuty

Wieloletnie przyzwyczajenia do selekcji największych, najszybszych i najtwardszych chłopców, musimy zamienić na promocję najlepszych technicznie i najbardziej kreatywnych i zasypywać różnice w stosunku do rówieśników w Hiszpanii, Anglii czy Włoch ? tłumaczy Milankiewicz ? Jeżeli dzisiaj nie pomożemy dzieciom zrozumieć, że w ich wieku nie wynik meczu a rozwój technicznych umiejętności jest dla nich najważniejszy to zawodnicy którzy z nich wyrosną za 10 lat nadal będą patrzeć z kompleksami na to jak technicznie gra się w najlepszych klubach w Europie.

Tym większą radość sprawiają wyniki osiągnięte przez dzieci na adidas FC 2010. To co zaprezentowali to już poziom światowy.

Adidas Football Challenge to jedyny turniej w Polsce, który nie tylko zapewnia rywalizację w meczach, ale także ocenia i szkoli indywidualne umiejętności techniczne młodych piłkarzy.