Ze Szkoły do Reprezentacji

Systemowe i darmowe szkolenie motoryczne podczas lekcji WFu w szkołach podstawowych, szkolenia dla nauczycieli, a także selekcja i nagradzanie utalentowanych dzieci – to najważniejsze założenia projektu społecznego realizowanego przez Fundację Polish Soccer Skills. Stawką są obozy szkoleniowe, powołania do Reprezentacji PSS i wyjazdy do najlepszych europejskich akademii. Udział w projekcie jest bezpłatny. Termin zgłoszeń szkół do pierwszej edycji mija 12 stycznia 2022 roku.

Na czym polega projekt?

  • Do Projektu wybranych zostanie 16 szkół podstawowych, po jednej z każdego województwa, z których wszyscy uczniowie klas czwartych zostaną objęci programem szkolenia techniki piłkarskiej i doskonalenia koordynacyjnych zdolności motorycznych.
  • Nauczyciele WFu, zostaną przeszkoleni, wyposażeni w stroje sportowe i otrzymają bardzo szczegółowy program treningowy obejmujący 1 godzinę WFu tygodniowo.
  • Dzieci w ramach Projektu przejdą testy początkowe i testy końcowe, dzięki temu będzie możliwe zbadanie progresu i wyselekcjonowanie najbardziej utalentowanego zawodnika lub zawodniczkę z każdej szkoły. 
  • Każdy uczeń/uczennica otrzyma informację zwrotną o postępach i umiejętnościach wraz z dopasowanym do ucznia indywidualnym planem treningowym do samodzielnego treningu. 
  • Uczniowie, którzy wybrani zostaną w każdej szkole (po 1 reprezentancie z każdej szkoły) na podstawie wyników testów, w nagrodę wyjadą na obóz Polish Soccer Skills, gdzie poza profesjonalnym programem szkolenia piłkarskiego, otrzymają też szansę zawalczyć o powołanie do Reprezentacji PSS i darmowe wyjazdy na sparingi zagraniczne z mocnymi europejskimi drużynami.
  • Szkoły mają szansę uzyskać sprzęt sportowy, o który rywalizować będą - podczas Inauguracji Reprezentacji Polish Soccer Skills - uczniowie szkół uczestniczących w Projekcie.
  • Udział w projekcie jest bezpłatny zarówno dla szkoły jak i uczniów, a wszelkie nagrody fundowane są przez organizatorów i partnerów, w ramach promocji zdrowego rozwoju dzieci.

 

Więcej informacji i zgłoszenia >>