Co jeść przed treningiem piłkarskim?

Zdajecie sobie sprawę z tego, jak ważne znaczenie ma posiłek przed treningiem? To niezwykle istotne, żebyście w trakcie zajęć mieli chęć i siłę wykonywania kolejnych ćwiczeń. Co w takim razie jeść przed treningiem? Poznajcie odpowiedź!

Nie odkryjemy Ameryki pisząc, że posiłek przed aktywnością fizyczną, dostarczy energii na cały trening. Wiele osób ma jednak problem z przestrzeganiem kilku podstawowych zasad - nie odżywia się odpowiednio przed zajęciami lub bagatelizuje problem i zapomina o nim.

Jak jeść przed treningiem?

Okazuje się jednak, że odpowiednio odżywiając się uzupełnimy zapas substancji potrzebnych na wysiłek fizyczny. Powinniście jeść około 2-3 godziny przed treningiem. To odpowiedni czas na to, żeby posiłek odpowiednio rozłożył się w Waszych organizmach, a wartości odżywcze pomogły stać się lepszym w trakcie zajęć.

Co jeść przed treningiem piłkarskim?

Bardzo często spotykamy się z tym pytaniem. 40% diety powinny Stanowic węglowodany, 35% to witaminy i składniki mineralne, 20% białka, a zaledwie 5% powinno być źródłem tłuszczu. Bardzo ogólnie, prawda? Nie martwcie się. Poniżej przeczytacie, jakie dokładnie potrawy wchodzą w skład poszczególnych źródeł.

Węglowodany: ryż biały, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, kasza jaglana, kasza gryczana, kasza bul gur, komosa ryżowa, ziemniaki, bataty.

Białko: łosoś, dorsz, pierś z kurczaka, pierś z indyka, wołowina, cielęcina, soczewica, ciecierzyca, fasola, groch.

Tłuszcze: nasiona dyni, sezamu, słonecznika, lnu, oliwa, masło orzechowe

Witaminy: surówki, sałatki przecierane, marchewka, groszek, cukinia, szpinak, cytrusy, banany, pomarańcze, melony, arbuz.