Co jeść po treningu piłkarskim?

W minionym tygodniu zwróciliśmy szczególną uwagę na to, co należy jeść przed treningiem. To niezwykle ważny element diety każdego piłkarza, jednak nie można zapomnieć również o posiłku potreningowym. Na co należy zwrócić uwagę? Poznajcie odpowiedź.

Pamiętacie jak w poprzednim materiale pisaliśmy o tym jak ważną rolę przed treningiem odgrywają węglowodany? W posiłku po zajęciach również powinno się dla nich znaleźć miejsce. Wielu specjalistów twierdzi, że 35% posiłku powinny stanowić właśnie one. Podobnie zresztą jak witaminy i składniki mineralne. Warto również uzupełnić dietę o białko i tłuszcze.

Co warto jeść po treningu piłkarskim?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, zwróćcie uwagę na dostarczenie odpowiedniej ilości węglowodanów w postaci ryżu brązowego, pełnoziarnistego makaronu, czy kaszy jaglanej. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą również naleśniki i placuszki. Na talerzu nie może zabraknąć rownież warzyw, bogatych w witaminy i składniki mineralne.

Skąd czerpać białko i zdrowe tłuszcze?

Odwieczne pytanie zadawane przez piłkarzy. Warto postawić na łosoś, a jeśli nie preferujecie ryb, to na pewno niedobór białka uzupełnią pierś z kurczaka, indyka, wołowina i cielęcina. Zwróć uwagę również na twarogi i jogurty naturalne. Dietetycy polecają także nasiona roślin strączkowych - soczewicę lub ciecierzycę.

Zdrowe tłuszcze znajdziecie z kolei w orzechach. Warto również pomyśleć o pestkach dyni, czy słoneczniku. Jeżeli myślicie o czymś bardziej ekstra, to ciekawym rozwiązaniem będzie z pewnością masło orzechowe i makrela.

Szczegółówe informacje i zapisy >>